Badmintonisti Talsos izcīna septiņas medaļas

22.02.2019 12:42

17.februārī norisinājās starptautiskā badmintona turnīra “Talsu kauss” 2.posms, kas pulcēja 97 dalībniekus no Latvijas un Krievijas. Medaļu komplekti tika izspēlēti A, B, U13 un U17 meistarības grupās vīriešu un sieviešu vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Liepāja sacensībās startēja ar 16 dalībniekiem un izcīnīja kopumā septiņas medaļas.

Zeltu un sudrabu liepājnieki izcīnīja B grupas vīriešu vienspēlēs, kur finālā tikās Guntis Pirktiņš un Aigars Brečs. Līdzīgā cīņā vēju pilsētas duetā (21-15, 21-12) triumfēja A. Brečs.

Sudraba un bronzas godalgas arī liepājniecēm U17 dubultspēlēs. Evelīna Smirnova pārī ar Žaneti Grinieci mačā par zeltu (9-21. 9-21) atzina rīdzinieču Madaras Gaures un Elzas Zitānes pārākumu, bet Evalīna Balode un Marta Heize mazajā finālā pagarinājumā (21-18, 22-20) “izrāva” uzvaru pār galvaspilsētas pāri Grēta Anna Bikova/Akvelīna Grundmane. Sudrabs Evelīnai Smirnovai arī U17 vienspēlēs.

Savukārt Madara Gaure, piekāpjoties Martai Heizei ierindojās augstajā 4.vietā, bet Žanete Griniece 6.un Evelīna Balode 7.vietā.

Bronzas medaļas U17 puišu dubultspēlēs izcīnīja Dinārs Bronks un Leonardo Golovčenko, kas cīņā par 3.vietu (21-14, 21-13) pārspēja mājinieku pāri Toms Anšmits/Nils Jansons.

Bronza Leonardo Golovčenko arī U17 vienspēlēs, pārspējot talsinieku Pēteri Vārnu. Dinārs Bronka vienspēlēs palika 6. vietā, Arnolds Tiļļa 14.vietā.

4.vieta un tikai nedaudz līdz medaļai pietrūka arī Žanetei Griniecei un Dināram Bronkam U17 jauktajās dubultspēlēs. Bronzas spēlē, sīvā trīs setu mačā (6-21, 24-22, 12-21), atzīstot Rīgas pāra Madara Gaure un Regnārs Bajārs pārākumu.

5. un 6.vietu savā starpā izspēlēja Liepājas pāri Smirnova/Golovčenko un Heize/Tiļļa, kur meistarīgāki (21-12, 21-7) izrādījās Smirnova ar Golovčenko.

Spēcīgākie liepājnieki savus spēkus izmēģināja A grupā, kur vienspēlēs 22 vīru konkurencē 9.vietā ierindojās Gunārs Granovskis, bet dalītā 11/12.vietā Gustavs Dāvids Brečs un 17. Artis Granovskis.

A grupas dubultspēlēs 6.vietā palika Artis Granovskis pārī ar talsinieku Kristapu Vārnu. Dalīta 7/8.vietā Gunārs Granovskis/AIgars Brečs, 9.vietā Guntis Pirktiņš ar Akselu Linartu un 13. vieta Gustavs Dāvids Brečs pārī ar jelgavnieku Paulu Eliasu Rozenvaldu.

Citi rezultāti B grupas vienspēlēs: Aksels Linarts -9., Ģirts Sermulis 14.