Pirmdiena, 20. maijs Venta, Salvis, Selva

Brita triumfs Baltijas jūrā

27.08.2012 07:01

Pasaules čempionāts vindsērfingā “Formulas” klasē noslēdzies ar Lielbritānijas sportista Rosa Viljamsa uzvaru, bet labākais no latviešiem bija liepājnieks Jānis Preiss, kurš ierindojās 18. vietā.

Par spīti nelabvēlīgajām laika prognozēm pēdējā sacensību dienā vienu startu zelta flotei tomēr deva, taču stabili braucošā tā brīža līdera Viljamsa pozīciju tas ietekmēt nevarēja. Braucienā viņam gan uzvarēt neizdevās, taču arī sīvākā konkurenta, desmitkārtējā pasaules čempiona austrālieša Stīva Alena panākums tikai samazināja kopvērtējumā atstarpi punktu izteiksmē starp abiem spēcīgākajiem sportistiem. Otrais braucienā finišēja Nīderlandes sportists Kaspers Baumans, kura potenciāls acīmredzot bija lielāks nekā 9. vieta tabulā, jo pēdējos trīs braucienos viņš ieņēma 2. vietu, bet sliktais čempionāta sākums par pjedestālu pacīnīties liedza. Trešais sestajā braucienā bija trīskārtējais Eiropas čempions Viljamss, kurš pārliecinoši kļuva par šā gada pasaules ātrāko vindsērfingistu, aiz sevis atstājot Alenu un poli Pržemeku Mjaržinski.

Kā jau to varēja iepriekš prognozēt, vissīvāko konkurenci labākajiem planētas vīriem sastādīja Jānis Preiss, kuram sestajā braucienā 20. pozīcija, bet summā 18. vieta. “Master” klasē liepājnieks bija piektais. Otrs Liepājas pārstāvis Jānis Rencis kopvērtējumā ieņēma 31. vietu, bet pārējie latvieši atradās ceturtajā desmitā – Ansis Dāle 44., Māris Birzulis 45., bet Kristaps Vītols 48.

Sievietēm viss trijnieks polietēm. Pirmā Agneška Petrasika, otrā Maja Dzarnovska, bet trešā Agneška Bilska.