Bulgārijā sasniegts fināls

18.07.2017 07:03

Liepājas kanoe airētāji Aivis Tints un Gatis Pranks Bulgārijā notiekošajā Eiropas čempionātā sasniedza finālu 1000 metru distancē C2 klasē un ieņēma 8. vietu.

Tints un Pranks savā priekšsacīkšu braucienā palika septītie, bet finālā uzreiz iekļuva trīs ātrākās laivas. Latvijas duets finišu sasniedza pēc 3 minūtēm un 44,580 sekundēm, bet, lai tiktu finālā, viņiem vajadzēja būt par 10 sekundēm ātrākiem.

Tomēr pusfinālā viņi savu mērķi sasniedza, jo deviņu laivu konkurencē ieņēma 3. vietu, kā pēdējie iekļūstot finālā. Pusfinālā Tints un Pranks finišēja pēc 3 minūtēm un 46,668 sekundēm, no uzvaru guvušās Ukrainas laivas atpaliekot par 1,6 sekundēm.

Finālā liepājniekiem tika devītais celiņš, un distancē visiem pūta spēcīgs pretvējš. Pēc starta distances pirmajā pusē starp visām laivām izvērtās līdzvērtīga cīņa, un tikai distances beigās līderi veica izrāvienu, bet Aivis Tints un Gatis Pranks Eiropas čempionāta finišā ieņēma 8. vietu. Par uzvarētājiem ar rezultātu 3 minūtes 36,232 sekundes kļuva Vācijas airētāji Juls Eltce un Peters Kretšmers. 2. vietā palika Krievijas airētāji, bet bronzas godalgu ieguva Itālijas duets. Tints un Pranks finālā uzrādīja rezultātu 3 minūtes 41,648 sekundes, no uzvarētājiem atpaliekot par 5,416 sekundēm.

Pēc fināla brauciena Aivis Tints informēja, ka ar startu Eiropas čempionātā viņi ir apmierināti, jo izdarīja maksimumu, uz ko šinī brīdī bija spējīgi. Tints atzina, ka startējuši arī nedaudz saaukstējušies. Parasti Aivis un Gatis savu taktiku trasē veido tā, lai veiktu izrāvienu distances otrajā daļā, bet finālā šāds scenārijs nederēja, jo līderi sāka augstā tempā un nedrīkstēja no viņiem atpalikt. Tagad mūsu airētāji nopietni gatavosies pasaules čempionātam, kas 25. un 26. augustā norisināsies Čehijā.

No Latvijas airētājiem finālā vēl iekļuva Dagnis Iļjins, kurš startēja C1 klasē un ierindojās pēdējā 9. vietā. Iļjina laiks bija 4 minūtes 7,487 sekundes, ka bija par 15,816 sekundēm sliktāks nekā uzvarētājam vācietim Sebastjanam Brendelam.

Sacensību pēdējā dienā Aivis Tints vēl startēja finālā neolimpiskajā 5000 metru distancē C1 klasē. Nopietnā konkurencē, kur startēja viss kanoe zieds, liepājnieks izcīnīja augsto 6. vietu. Tinta rezultāts bija 22 minūtes un 56,370 sekundes. Tāpat kā 1000 metru distancē, arī šeit nepārspēts palika vācietis Sebastjans Brendls.