Cīkstoņi krāj pieredzi dažādos turnīros

11.12.2006 19:56

0

Vairākās džudo un sambo sacensībās Slovākijā, Lietuvā un Latvijā startējuši Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi, kas visos turnīros izcīnīja pa kādai medaļai. Kā informēja liepājnieku treneris Vaclavs Jaževičs, mūsu cīkstoņiem šis mēnesis iesācies ar dažāda veida un raudzes turnīriem. Kopumā mūsu sportisti īsā laikā aizvadījuši piecus mačus. Vērienīgākās sacensības notika Slovākijā, kurās piedalījās 12 valstu sportisti.

No mūsu džudistiem teicami startēja Aleksejs Jaževičs (līdz 73 kg) un Vladislavs Staruhs (līdz 38 kg), izcīnot pirmās vietas attiecīgi junioru un jauniešu konkurencē. Jau minētajā svara kategorijā līdz 73 kilogramiem bronza tika vēl vienam liepājniekam – Iļjam Černovam, bet piektajā vietā ierindojās Marks Zinovenko (līdz 60 kg).

Vēlāk mūsējie pavisam citā sastāvā devās uz Elektrēniem, kur vienlaicīgi norisinājās divi mači – Lietuvas kausa izcīņa pieaugušajiem un starptautisks džudo turnīrs junioriem. Lai arī uzvaras laurus šajos turnīros neplūca neviens no liepājniekiem, bez medaļām mūsu cīkstoņi nepalika – sudrabu izcīnīja Viktors Grišins (līdz 60 kg), bet bronza tika Oļegam Kaņko (līdz 73 kg). Savukārt pieaugušo konkurencē pēc ilgāka pārtraukuma uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Kaspars Svars (līdz 81 kg). Vēl vairāki Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi, kas uz Lietuvu nedevās, Ādažos startēja pašmāju čempionātā sambo, kur par čempionu tika kronēts Jurijs Šuļins (līdz 90 kg), otro vietu ieguva Jurijs Bogdanovičs (līdz 68 kg), bet trešā vieta tika Laurim Želvim (līdz 74 kg) un Arturam Burmeisteram (līdz 90 kg). Savukārt Kauņā mūsu džudisti piedalījās kārtējā starptautiskā turnīrā jauniešiem un junioriem. Šajos mačos vislabāk veicās Iļjam Černovam (līdz 73 kg), kurš izcīnīja otro vietu, bet četri liepājnieki ieguva bronzu – Aleksandrs Dolotovs (līdz 66 kg), Viktors Grišins (līdz 60 kg), Vladislavs Staruhs (līdz 38 kg) un Marks Zinovenko (līdz 60 kg). Vēl jāmin, ka piektajā vietā ierindojās Pauls Feldmanis (līdz 42 kg).