Cīkstoņiem atkal medaļu daudz

28.01.2008 17:04

0

Nedēļas nogalē Liepājā norisinājās Latvijas meistarsacīkstes grieķu-romiešu un brīvajā cīņā 1994.–1996.gadā dzimušajiem zēniem. Kā jau bija gaidāms, daudz medaļu izcīnīja Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi. Veiksmīgi startēja gan Viktora Livdāna grieķu-romiešu, gan Armanda Čertjeva trenētie brīvās cīņas pārstāvji, tiesa, komandu vērtējumā par uzvarētājiem kļuva Čertjeva audzēkņi, bet Livdāna puiši stājās uz goda pjedestāla trešā pakāpiena (pirmo vietu izcīnīja Rēzeknes sporta skolas audzēkņi).

Interesantākās cīņas norisinājās svara kategorijā līdz 42 kilogramiem, kur starp favorītiem bija arī mūsu Aivis Vangovskis, kurš vēlāk arī kļuva par čempionu. Fināls gan viņam neizvērtās tik spraigs iepriekšējā cīņā ar daugavpilieti Vladimiru Pimanovu – sākumā liepājnieks atradās zaudētāja lomā, bet vēlāk spēja izraut uzvaru. Grieķu-romiešu cīņā par uzvarētājiem kļuva vēl divi liepājnieki – Daniils Oparijs (līdz 47 kg) un Andrejs Šnipkis (līdz 73 kg). Livdāns gan ar savu zēnu sniegumu pilnībā nav apmierināts, jo pērn zelta godalgu esot bijis vairāk, un arī šoreiz esot bijušas labas iespējas atkārtot iepriekš sasniegto, tomēr vairāki cīkstoņi, kuri reāli pretendējuši uz uzvaru, pat neiekļuvuši medaļnieku vidū.

Lai arī svētdien notikušajās brīvās cīņas sacensībās par uzvarētāju kļuva tikai viens liepājnieks Rūdolfs Jorens Baltiņš-Kļava (līdz 28 kg), Čertjevs var būt gandarīts par sasniegto, praktiski visi startējušie tika pie medaļām.

Šās nedēļas nogalē notiks Latvijas čempionāts grieķu-romiešu cīņā pieaugušajiem, kurā startēs arī pērnā gada uzvarētājs Kristaps Kalnakārklis.