Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Cīnījās vareni, bet sensācijas nebija

17.04.2012 07:03

Latvijas handbola virslīgas mazajā ceturtdaļfinālā komanda “Vaiņode” izbraukumā aizvadīja divas spēles ar komandu “Jūrmalas Sports”. Pirmajā mačā mūsējie uzvarēja ar 28:27 (11:15), otrajā zaudēja ar 25:29 (15:16) un visā sērijā piekāpās ar 1-2.

Sēriju līdz divām uzvarām HK “Vaiņode” 1. aprīlī sāka ar zaudējumu 27:33 savā laukumā, un uz šī dueļa otro maču nācās gaidīt gandrīz divas nedēļas.

Pēc pirmā puslaika “Vaiņodei” bija jau četru vārtu deficīts. Spēles otrajā pusstundā, kad ūdens jau sāka smelties mutē, komanda uzlaboja savu sniegumu uzbrukumā. Sekmīgas bija pirmās piecas minūtes, kuras viesi uzvarēja ar 5:2, pievelkot līdz 16:17. Arī mača turpinājumā neliela iniciatīva piederēja viesiem, šajā mačā uguņojošais Normunds Pāvils realizēja arī visus trīs septiņu metru soda metienus, un piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 25:25. Arī pēdējo piecminūti uzvarēja Vaiņode, kas tādējādi spēlē bija pārāka ar 28:27, bet sērijā panāca neizšķirtu 1-1. Normunda Pāvila rēķinā 12 vārtu.

Iepriekš mūsējie cerēja, ka vismaz vienu spēli izdosies uzvarēt, bet ticība nebija ļoti liela. Tomēr tik tālu nu vaiņodnieki reiz bija tikuši, un komanda bija labi noskaņojusies izšķirošajai cīņai par vietu pusfinālā.

Atšķirībā no iepriekšējā mača šoreiz gan pirmais puslaiks padevās sekmīgāks par otro. Ja pirmā perioda vidū mūsējie piekāpās ar 6:9, tad, dodoties pārtraukumā, bija tikai mīnus viens – 15:16. Lielā mērā šāda vidēji augsta rezultativitāte ir skaidrojama ar ātru spēli un daudziem pretuzbrukumiem.

Arī turpinājumā spēle bija līdzīga. Kopumā nedaudz pietrūka arī veiksmes, ja reiz pie plus viens vārtu pārsvara mūsējie divreiz trāpīja pa vārtu stabu. Sekas bija tādas, ka 13 minūtes “Vaiņode” neguva vārtus, “Jūrmalas Sports” izvirzījās vadībā ar 24:20. Pēdējās minūtēs mūsējie gan atguvās, centās glābt kas glābjams, tomēr rezultāta starpība neruka.