Piektdiena, 22. janvāris Austris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Dažādu bumbu vasara

Dažādu bumbu vasara
Foto: Ģirts Gertsons
22.06.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Liepājas vasaras sporta kalendārā jau vairākas sezonas sevi ar panākumiem ir pieteikušas vairākas bumbu spēles – pludmales teniss, pludmales volejbols, nākamajās vasaras olimpiskajās spēlēs debitējošais 3×3 basketbols, kā arī Liepājas amatieru sporta karalis futbols. Kas jauns ir sagaidāms šajās sacensībās?

Futbols

Ar masveidību joprojām ir pamats lepoties Liepājas futbola čempionātam, kas šogad pulcē 22 komandas. Sacensību rīkotājs Jānis Prokners atzīst, ka vienību skaits divu gadu laikā ir ievērojami krities – pirms pāris gadiem startēja 35 komandas.

Komandu skaita sarukuma iemesli ir dažādi – spēlētāji ir devušies strādāt uz ārzemēm, bet daži futbolisti ir pievienojušies citiem kolektīviem. Ir arī gadījumi, kad komandu organizētājiem apnicis vākt naudu, ir gadījumi, kad komandas neatrod sponsorus. “Klāt ir nākusi jauna komanda “1625 Liepāja”, ko organizē Ivo Bergmaņa dēls. Priecē tas, ka ir parādījies viens uzņēmīgs jaunietis. Es dalībnieku sapulcēs saku, ka lielākoties spēlē un komandas kopā savāc vecie spēlētāji, bet jaunieši klāt nenāk,” Jānis norāda uz čempionāta novecošanas tendenci.

Tomēr šogad čempionātam ir arī pozitīvas iezīmes – pēc viena gada pārtraukuma ir atgriezusies komanda “A. E. Partner”, starp turnīra dalībniecēm atkal ir “A.B.A. kompānija”, atkal startē “Grobiņas pagasts”, kur spēlējot 17–18 gadus veci jaunieši, ar citu nosaukumu piedalās kādreizējā “Libava City”.

Jānis uzskata, ka jaunu asiņu ieplūšanu Liepājas amatieru futbolā var veicināt ar skolēnu sacensību rīkošanu un šī sporta veida popularizēšanu: “Esmu organizējis skolu turnīrus zāles futbolā, lai radītu jauniešiem izsalkumu pēc sacensībām. Taču ir jābūt uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri apņemas organizēt komandu, vākt naudu un kā komandas garam saturēt visu kopā. Jauniešiem trūkst atbildības un gribēšanas to darīt. Turnīrs notika sestdienā, bet vienas skolas komanda izkrita no turnīra, jo neieradās uz spēlēm. Kuldīgā posmu rīkoja darbadienā ar domu, ka skolēniem nav nekas labāks, kā neiet uz skolu. Sestdienā jaunietis vai nu grib gulēt, vai nu viņš iepriekšējā naktī ir bijis tusēt, vai nu viņam ir iemeties radikulīts,” ironizē sacensību organizators. Nepalīdzot arī sporta skolotāju solītie desmitnieki – jauniešiem esot vienalga.

Varbūt Liepājas čempionātā ir vērts iekļaut Liepājas Futbola skolas komandas, lai palīdzētu jauniešiem ātrāk adaptēties pieaugušo futbolam? “Vienu gadu telpu futbola čempionātā šāda prakse bija. To vēlējās LFS direktors Egils Trušēlis. Ja es pareizi sapratu, tad šim projektam piegrieza skābekli, jo esot bijuši treneru iebildumi. Manuprāt, tā jauniešiem būtu laba spēļu prakse, tomēr futbola skolas audzēkņu nav. Nezinu, kur viņi paliek, bet pilsētas čempionātam viņi klāt nenāk ” komentē J. Prokners.

Uz jautājumu par to, kuras komandas ir čempionāta galvenās favorītes, Jānis Prokners atbild: “EKO Kurzeme”, “Medze”, bet nedaudz jaunāks ir kļuvis nomainītais “Priekules” sastāvs. “TEM” vienībā ir pulcējušies spēlētāji no dažādām komandām – “UPTK”, kas, diemžēl ir beigusi savu pastāvēšanu, “SLV Pluss” un citām vienībām.

Liepājas futbola čempionāts divās divīzijās norisināsies līdz augusta pirmajai nedēļai.

Pludmales volejbols

Pludmales tenisa un volejbola līga paliks iepriekšējā formātā, bet norises vietu mainīs no kāpām pie glābšanas stacijas uz jaunās LOC tenisa halles smilšu laukumiem.

Par volejbola turnīra sekmīgu norisi atbildīgais Gatis Špakovskis priecīgi secina – ar nepacietību tika gaidīta vasara, lai atkal ar jaunu sparu varētu baudīt pludmales spēļu norisi. Kopumā šosezon norisināsies pieci posmi, un tie notiks trešdienu vakaros. Pirms katrām sacensībām norisināsies izloze, kura noteiks, ar ko katram spēlētājam vienā pārī būs jāspēlē. Nemainīgi turnīrs tiks aizvadīts trīs grupās – seniori 35+, sievietes un vīrieši no 16 gadu vecuma. Ja kāds jaunāks sportists izteiks vēlmi piedalīties, tad tas būs jādara vecāku vai treneru klātbūtnē.

No organizatoriskā viedokļa skatoties, šoreiz būs vieglāk, jo seši laukumi atrodas vienkopus, kā arī nebūs jābaidās, ja kāda cīņa ievilksies līdz tumsai, jo jaunie laukumi aprīkoti ar mākslīgo apgaismojumu. Daži senioru pārstāvji stāsta, ka zudīs nostalģiskā aura, bet Špakovskis cer, ka ar laiku jaunā vieta visiem iepatiksies. Liepājas volejbola treneris arī cer, ka šosezon aktīvi iesaistīsies 17–18 gadus vecie sportisti, un domā, ka, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, uz mačiem ieradīsies Kuldīgas un Aizputes pārstāvji.

Katras grupas kopvērtējuma uzvarētājs saņems dāvanu karti 200 eiro apmērā, 2. vietai pienāksies 100 eiro, bet 3. vietas ieguvējs tiks pie 50 eiro. Špakovskis atgādina, ka izdevīgāk ir apmeklēt visus posmus, jo kopvērtējumā tiks vērtēti četri labākie rezultāti no pieciem posmiem.

Pludmales teniss

Arī pludmales tenisisti visus turnīra posmus aizvadīs jaunajos laukumos pie jaunās LOC tenisa halles Liedaga ielā 7. Turnīra posmi trīs reizes notiks vīriešu un sieviešu pāriem, savukārt divas reizes paredzētas jaukto pāru spēles. Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts mierina, ka gadījumos, kad kādam nebūs pārinieka, turnīra norises vietā pasākuma organizatori vientuļniekam palīdzēs tādu atrast, kā arī, ja sportot gribētājam nebūs savas pludmales tenisa raketes, uz turnīra norises laiku pasākuma organizatori jums to nodrošinās.

Sliktu laika apstākļu dēļ konkrētā posma norise var tikt pārcelta uz posma norises nedēļas ceturtdienu vai piektdienu vai arī atcelta. Turnīrā aicināts piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 14 gadu vecumu.

Plānots, ka pludmales tenisa oficiālā sezona Liepājā tiks noslēgta septembrī, kad notiks pilsētas čempionāts, kas arī būs viens no Latvijas Tenisa savienības nacionālā reitinga posmiem.

Strītbols

Liepājas ielu basketbola čempionāta “Bruģa bumba” rīkotājs Mārtiņš Kozlovskis uzskata, ka sezonas pirmajā posmā Grobiņā startējošās 28 komandas liecina – dalībniekiem ir interese par strītbolu. Otrais posms Liepājā gan pulcēja par ceturtdaļu mazāk vienību – 21.

Mārtiņš nevēlas kritizēt iepriekšējos turnīra rīkotājus, bet uzskata, ka agrākais sacensību formāts ar tikai vienu vecuma grupu liedza piedalīties lielākam dalībnieku skaitam, piemēram, Sporta spēļu skolas audzēknēm, kurām bija jāsacenšas ar pieaugušiem vīriem. “Esam atgriezušies pie vecās sistēmas ar piecām grupām un redzam, ka tas nes rezultātus,” optimistisks izklausās M. Kozlovskis.

Ielu basketbola sacensību dalībnieku kodolu veido Liepājas amatieru basketbolisti, bet šogad pilsētas Sporta pārvalde ir atradusi finansējumu, lai U14 zēnu un meiteņu grupās bez maksas var piedalīties Sporta spēļu skolas audzēkņi. Pirmajā posmā viņi veidoja 12 no 28 komandām.

Šogad “Bruģa bumba” ir iekļauta starptautiskajā FIBA “3×3” ielu basketbola kalendārā. Tas nozīmē, ka jebkurš sportists, piemēram, no Klaipēdas, var piedalīties Liepājas posmā, lai cīnītos par tādiem pašiem punktiem, ko var nopelnīt, teiksim, “Ghetto basketball” sacensībās Rīgā. Savukārt pašmāju basketbolistiem šī ir laba iespēja krāt punktus ne tikai sev, bet arī Latvijai kopīgajā strītbola rangā: “Jo lielāks spēlētāju skaits, jo lielāka ir punktu summa, kas veido pasaules rangu. “3×3″ basketbols ir ieļauts olimpiskajās spēlēs, un šis sporta veids kļūst aizvien populārāks.”

Mārtiņš stāsta, ka trīs no kopumā sešiem sezonas posmiem ir paredzēti darbadienu vakaros, bet pārējie trīs – brīvdienās, kad ģimenes izvēlas atpūsties ārpus pilsētas: “Es domāju, ka šis ir labs risinājums, lai paplašinātu mērķauditoriju.”

Runājot par strītbola popularitāti Liepājā, ir pamats pieņēmumam, ka tā atdzimšanā būtisku lomu spēlē Kristapa Porziņģa publiskie basketbola laukumi: “Futbolu spēlē daudz vairāk cilvēku, jo tas ir vairāk pieejams. Domāju, ka Kristapa Porziņģa laukumi ir fantastisks fonds, kas ļauj jauniešiem brīvi spēlēt basketbolu. Gribas ticēt, ka šo laukumu dēļ cilvēki varētu vairāk piedalīties “Bruģa bumbā”. Fantastiski, ka mums Liepājā ir šādi laukumi.”

Šogad norisināsies vēl vienas ielu basketbola sacensības “Liepāja 3×3”. Visas vasaras garumā basketbola entuziasti būs kārtīgi saspēlējušies un atraduši komandas ķīmiju “Bruģa bumbas” seriālā, bet augusta vidū stadiona “Daugava” rezerves laukumā norisināsies Liepājas čempionāts 3×3 basketbolā.

Tā rīkotājs Kaspars Rolavs atzīmē, ka šoreiz 16. augustā ir iecerēts aizvadīt nakts turnīru, kas sāksies piektdienas vakarā, un cīņas notiks, kad saule jau būs iekritusi jūrā, līdz laikrādis rādīs pāri pusnaktij.

Cīņas norisināsies divās U16 un U99 grupās. Komandu komplektēšanā dzimumam nav nozīmes – komandas var būt arī jauktas. Komandu skaits gan būs ierobežots. Katrā vecuma grupā varēs piedalīties ne vairāk kā 20 vienības. Ņemot vērā turnīra vēlo finišu, jaunākiem dalībniekiem stadionā būs jāierodas kopā ar vecākiem.

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz