Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Divas ceļazīmes uz Vjetnamu

14.04.2008 18:30

0

Vairākās sacensībās ārpus Liepājas piedalījušies mūsu pilsētas šahisti. Prestižākais turnīrs bija atlase pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem. Vispirms Liepājas šahisti viesojās sev tik iecienītajā Aizputē, kur turnīrā ar vidēji spēcīgu konkurenci izcīnīja pirmās divas vietas. Uzvarēja Ritvars Reimanis, otrais bija Arkādijs Kovaļevskis, bet Aleksandrs Černogorovs kopvērtējumā ierindojās 5.vietā, kļūstot par sacensību labāko jauno spēlētāju.

Mači Aizputē vairākiem Liepājas jaunajiem šahistiem kļuva par tādu kā sagatavošanos pasaules un Eiropas čempionātu atlases finālturnīram Rīgā. U-18 vecuma grupā startēja divi Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi – Arkādijs Kovaļevskis un Ritvars Reimanis, kas desmit spēlētāju konkurencē ierindojoties attiecīgi 4. un 6.vietā, ceļazīmi uz pasaules vai Eiropas čempionātu neizcīnīja.

Labāk mūsējiem veicās U-16 vecuma grupā, kurā 2.vietu izcīnīja Jānis Veits, kas pēdējā kārtā skaisti apspēlēja šās grupas uzvarētāju Genādiju Karziņinu. Līdz ar to Jānis apsteidza savu komandas biedru Aleksandru Černogorovu un ierindojās 2.vietā. Sacensību nolikums paredz, ka 1.vietas ieguvējs var izvēlēties – doties uz pasaules čempionātu, kas notiks Vjetnamā vai uz Eiropas čempionātu, kas norisināsies Melnkalnē. Tā kā brauciens uz vienu no bijušajām Dienvidslāvijas republikām finansiāli ir izdevīgāks, tad, visticamāk, arī šogad atlases uzvarētājs dosies uz it kā mazāk prestižām Eiropas meistarsacīkstēm, savukārt liepājniekam jāsāk meklēt līdzekļi ceļam uz Āziju.

Vienīgais Liepājas KSS pārstāvis U-14 vecuma grupā bija Jānis Sēlis, kas ierindojās priekšpēdējā, 9.vietā, bet sekmīgi U-14 vecuma grupas meiteņu turnīrā piedalījās otrās sporta klases šahiste Kristīne Neilande. Liepājniece turnīrā apspēlēja piecas pirmās klases īpašnieces un izcīnīja 2.vietu, kas, visticamāk, arī dos tiesības doties uz Vjetnamu.

Vēl Rīgā norisinājās Latvijas jauniešu komandu sacensības “Šaha lietus”, kas uzskatāms par neoficiālo valsts čempionātu 13 līdz 18 gadu vecu jauniešu komandām. Liepājnieki šogad 19 vienību konkurencē ierindojās 5.vietā.