Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Divi liepājnieki – Latvijas čempioni

09.04.2007 17:54

0

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas čempionātā boksā atzīstami startēja Liepājas cimdoto dūru pārstāvji. Par čempionu pieaugušo konkurencē kļuva Germans Grekovs, bet junioru – Jānis Valkīrs. Lai arī šogad valsts čempionāts norisinājās svētku laikā, kad cilvēki tradicionāli ripināja olas un sitās ar tām, Rīgā nozīmīgie mači pulcēja ap 90 sportistu no lielākajiem Latvijas boksa centriem. No mūsējiem galvenais pretendents uz zeltu nepārprotami bija Īrijā laimi neatradušais Germans Grekovs (līdz 64 kg), kurš savu favorīta statusu apliecināja, visās cīņās izcīnot pārliecinošas uzvaras. Germans kļuva ne tikai par čempionu, bet arī par vēju pilsētas pirmo bokseri, kurš saņēma Latvijas sporta meistara nozīmīti.

To viņam pasniedza Latvijas Boksa federācijas ģenerālsekretārs Genādijs Glazkovs. Izcilu sniegumu ringā demonstrēja arī junioru vecumu vēl nesasniegušais Jānis Valkīrs (līdz 48 kg), kas finālā uzvarēja bez cīņas, jo viņa mazāk pieredzējušais pretinieks Aigars Golubevs atteicās iziet ringā. Vēl vienu zelta medaļu Liepājai varēja izcīnīt Raimonds Grietnieks (līdz 60 kg), bet viņš pēc fināla pirmā raunda cīņu neturpināja sliktās pašsajūtas dēļ. Interesanta spēkošanās pieaugušo konkurencē notika svara kategorijā līdz 91 kilogramam, kurā līdz pusfinālam aizkļuva pagājušā gada junioru čempions grobiņnieks Bruno Biģelis. Tomēr pārspēt rīdzinieku Vladislavu Belousovu mūsu sportistam neizdevās, kaut arī sākumā viņš pretinieka gūtās piezīmes dēļ bija ieguvis pārsvaru. Rezultātā Bruno ieņēma trešo vietu. Vēl bronzas medaļas izcīnīja Deniss Ņesterenko (līdz 64 kg), Dainis Šenvalds (līdz 75 kg) un Mārtiņš Brikmanis (līdz 60 kg), kuram pusfinālā pretī stājās nu jau septiņkārtējais Latvijas čempions Andrejs Ahmetovs.

Nākamās sacensības mūsu bokseriem paredzētas maija sākumā Klaipēdā.

Germans Grekovs ir kļuvis par pirmo Liepājas bokseri, kurš saņēmis Latvijas sporta meistara nozīmīti.