Divi liepājnieki lielo turnīru atlasē

06.03.2009 15:02

Šogad pasaules un Eiropas šaha čempionātu Latvijas atlases turnīrā piedalīsies divi Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi – Ritvaram Reimanim, kurš jau iepriekš nodrošinājis vietu finālā, nu ir pievienojies Jānis Sēlis. Un šahisti ir noskaidrojuši Liepājas spēcīgākos veterānus, kā arī aizvadījuši Liepājas čempionāta atlases turnīru.

Rīgā notikušajās pasaules un Eiropas čempionātu atlases turnīru pusfināla sacensībās U-16 grupā Jānim Sēlim ar 3,5 punktiem no 7 izdevās izcīnīt vietu finālā (7.vieta 14 dalībnieku konkurencē). Jānis kļuva par otro Liepājas pārstāvi PEČ atlases finālsacensībās, jo tiesības startēt U-18 vecuma grupas finālā jau iepriekš bija nodrošinājis Ritvars Reimanis. Finālsacensības notiks aprīļa sakumā Rīgā.

Liepājas senioru šaha čempionātā 1.vietu kopvērtējumā un grupā 70+ ar 5,5 punktiem no 7 izcīnīja Arzents Feldmanis, 2.vietā ierindojās Modris Laukgalis ar 5 punktiem no 7 (70+), bet 3.vietu kopvērtējumā un 1.vietu grupā 60+ ar 4,5 izcīnīja Harijs Strakšis. Grupā 80+ ar 4 punktiem uzvarēja Visvaldis Kalniņš.

Liepājas 65.čempionāta atlases turnīrā 1.vietu izcīnīja Aleksandrs Hrenovs, 2.vietā ierindojās Jānis Sēlis, 3.vietā Vladimirs Istļajevs, bet 4.vietā Modris Laukgalis. Šie dalībnieki izcīnīja tiesības rudenī piedalīties pilsētas čempionātā.