Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Dots starts sporta sērijai “Izrāviens”

Dots starts sporta sērijai “Izrāviens”
Foto: Sense Media
06.04.2016 22:25

liepajniekiem.lv

Ir sākusies sporta sērijas “Izrāviens” jaunā sezona. Gatavojoties pavasara skarbākajam skrējienam – “Jēkaba krosam”, aizvadīts pirmais aktīvais vakars. Līdz pat vēlam rudenim gaidāmi daudzveidīgi un sportiski pārbaudījumi, sola sērijas organizatori, cerot pievērst aktīvam dzīvesveidam pēc iespējas vairāk liepājnieku.

Atklās skriešanas sacensības

Trešdien, 6.aprīlī, uz pirmo aktīvo vakaru jeb gatavošanās skrējienu “Jēkaba krosam” Kūrmājas prospekta galā – blakus piemineklim bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem sapulcējās 45 dalībnieki. Kā norāda organizatori, treniņš tika rīkots salīdzinoši viegls, lai iedrošinātu piedalīties arī tos, kuri līdz šim nav skrējuši vai ziemā ieturējuši pauzi, bet nu vēlas atkal atsākt aktīvi kustēties. Šajā reizē uzmanība tika pievērsta skriešanas treniņa iesildīšanās daļai, bet turpinājumā sekoja neliela skrējiens visiem kopā, ieturot lēnu tempu, noslēgumā – atsildīšanās vingrinājumi.

Nākamais aktīvā vakara treniņš, kas būs jau pēc nepilnas nedēļas, 13.aprīlī, solās būt grūtāks, jo, kā skaidro organizatori, tas nepieciešams, lai dalībnieki pārliecinātos par saviem spēkiem – to, cik esi gatavs krosam, vai vari skriet lielā tempā utt. Tikšanās vieta šoreiz būs cita – centrālās glābšanas stacija jūras pusē jeb “Jēkaba krosa” starta vieta. Treniņš tiks aizvadīts jau skrienot pa kāpām, kā tas līdzīgi notiks sacensību dienā.

Septiņarpus kilometru garais skrējiens pa kāpām un pludmalē “Jēkaba kross” norisināsies sestdien, 23.aprīlī. Pārbaudījums reizē arī atklās šīs sezonas skriešanas sacensības Liepājā. Pērn pavasara skarbākajā skrējienā piedalījās 90 sportisti.

“Pārbaudījums nav viegls,” atzīst organizatori, “jo skriešana pamatā notiek pa divu veidu segumiem – sausām birstošām smiltīm kāpās un mitrām pieblietētām smiltīm liedagā.”

Viens no rīkotājiem Reinis Rozītis uzsver: “Ja liepājnieki kaut kam ķeras klāt, tad nopietni.” Tas pats attiecas arī uz šīs sezonas pirmajām skriešanas sacensībām. “Zinu, ir grūti uzsākt sezonu, bet Liepājas pusē neviens nemeklē vieglākos ceļus,” norāda R.Rozītis. “Kā tas pierādījās pagājušajā gadā, tā būs cīņa ar vēju, smiltīm,” viņš brīdina, taču reizē aicina nebaidīties un piedalīties.

Pievērsīs aktīvam dzīvesveidam

Tāpat kā pērn, arī šosezon sporta sērijā “Izrāviens” iekļauti četri posmi, kurā pārbaudīt savu spēju robežu – “Jēkaba kross”, “Liepājas pusmaratons”, “Karostas mezgls” un “Liepājas stunda”. Sacensības ar dažādu garumu skriešanas distancēm. Pirms katras no tām – arī divi līdz četri sagatavošanās pasākumi jeb aktīvie vakari.

“Šī, manuprāt, ir izcila iespēja visiem Liepājas sportot gribētajiem vienā platformā startēt daudzveidīgos sportiskos pārbaudījumos,” uzskata R.Rozītis.  Un, kas neesot mazsvarīgi, seriāls mobilizēs dalībniekus piedalīties aktivitātēs teju visa gada garumā – no pavasara līdz pat vēlam rudenim. “”Izrāviens”, manuprāt, ir interesants ar to, ka katrs posms ir atšķirīgs. Un ir pat iespēja startēt komandā.” 

“Ir prieks, ka šo kustību aizsākām,” atzīst R.Rozītis, sakot, ka pērn piedāvātajās aktivitātēs iesaistījies liels skaits liepājnieku un citu interesentu. Izvērtējot rezultātus, kopumā “Izrāviena” posmos un aktīvajos vakaros startēja vairāk nekā 2150 cilvēku.

“Un tas arī bija mūsu mērķis – pievērst cilvēkus aktīvam un veselīgam dzīvesveidam,” par sasniegto gandarīts R.Rozītis. 

Jāpiebilst, ka “Izrāviens” ir tikai viena daļa no Liepājas aktīvās atpūtas piedāvājuma. Būs vēl “Pludmales spēks”, “Liepājas velomaratons” ar saviem gatavošanās vakariem un pašām sacensībām, kā arī “Bruģa bumbas” trīs posmi un pludmales volejbola pieci posmi.

Jau vēstīts, ka sporta sērija “Izrāviens” radīta, lai bagātinātu pilsētas sporta dzīvi. Dalībniekiem, piedaloties visos četros posmos, ir iespēja cīnīties par “Izrāviena” kausu. Dalībnieks, finišējot katrā no iepriekš minētajiem pārbaudījumiem, saņem ieskaites punktus, kas ļauj pretendēt uz lielo balvu. Taču kopumā tiks apbalvoti labākie seši vīrieši un sievietes individuālajā vērtējumā.

“Izrāvienu” organizē biedrība “Liepājas Vieglatlētikas klubs” sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli