Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Eiropā ieairēja ducī

Eiropā ieairēja ducī
Foto: Andris Gertsons
12.06.2018 06:58

"Kurzemes Vārds"

No 8. līdz 10. jūnijam Belgradā norisinājās Eiropas čempionāts kanoe airēšanā. Kontinenta galvenajās sacensībās piedalījās arī Liepājas kanoe divnieks Aivis Tints un Gatis Pranks.

1000 metru distancē Aivis Tints un Gatis Pranks priekšsacīkstēs savā braucienā uzrādīja sesto labāko laiku un iekļuva pusfinālā. Liepājnieku rezultāts bija 3 minūtes 51,538 sekundes, viņi par 9,726 sekundēm atpalika no vāciešu Jula Eltces un Retera Krečmera ekipāžas, kuri vēlāk kļuva par Eiropas čempioniem.

Pusfinālā Tints un Pranks sasniedza rezultātu 3 minūtes 53,708 sekundes, kas viņiem braucienā deva 6. vietu. Šāds iznākums liepājniekiem liedza iekļūt finālā, un noslēgumā mūsējie tika klasificēti 12. vietā.

Sacensību pēdējā dienā Aivis Tints piedalījās vieninieku sacensībās neolimpiskajā 5000 metru distancē. Aivis finišā ar rezultātu 23 minūtes 45,920 sekundes ieņēma 6. vietu. Par Eiropas čempionu kļuva vācietis Sebastjans Brendels, kurš airēja par nepilnām 55 sekundēm ātrāk.

Aivis Tints pēc sacensībām atzina, ka uzdevums ir daļēji izpildīts, lai gan vēlme bija divniekos iekļūt finālā. Kopā tiks analizētas kļūdas un meklētas vajadzīgās rezerves, lai turpmākajos mačos sasniegtu augstvērtīgākus rezultātus. Ar šo rezultātu nav izpildīti Latvijas Olimpiskās vienības kritēriji, bet vēl visu var labot un uzspodrināt sniegumu pasaules čempionātā. Savukārt par startu 5000 metru distancē Tints saka, ka startējuši visi spēcīgākie un viņš ir izdarījis maksimumu, uz ko bijis spējīgs.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)