Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Eiropas čempiona kauss atkal Liepājā

16.07.2007 19:51

0

Nedēļas nogalē Alūksnē norisinājās Eiropas čempionāts ūdens motosportā jauniešu jeb JT-250 laivu klasē, un jau trešo gadu pēc kārtas čempiona tituls atceļoja uz Liepāju. Šogad pirmo reizi par Eiropas čempionu kļuva “UPB Energy” komandas braucējs, 14 gadu vecais Mārtiņš Morozs. Iepriekšējos divus gadus šo titulu bija izcīnījis cits Liepājas komandas braucējs Artūrs Brolītis, taču pēc tam, kad viņš kļuva par divkārtējo Eiropas čempionu, jaunais ūdens motosportists izlēma turpmāk startēt daudz jaudīgākajā S-550 laivu klasē. Tomēr arī pēc Brolīša aiziešanas no jauniešu klases starp galvenajiem pretendentiem uz uzvaru palika cits liepājnieks Mārtiņš Morozs, kurš iepriekš 11 gadu vecumā bija kļuvis par šāda mēroga sacīkšu bronzas medaļas ieguvēju, bet pirms diviem gadiem – par vicečempionu.

Alūksnes ūdeņos, kur pērn par pasaules čempionu O-350 klasē kļuva Ēriks Ķiepe-Kipge, Morozs bija neapturams un, uzvarot pirmajos trijos braucienos, jau nodrošināja zelta medaļu. Pats sportists, protams, bija ļoti gandarīts par paveikto. “Beidzot arī man izdevās izcīnīt uzvaru,” teica M.Morozs. Par to, ka Liepājā aug augstas klases ūdens motosportisti, nav jābrīnās, jo viņiem taču ir, no kā ņemt piemēru – no tādiem meistariem kā jau pieminētais Ēriks Ķiepe-Kipge un Mārtiņš Bergholcs, kuri ūdens motosportistu gaitas tāpat ir sākuši pusaudžu gados.