Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Ēriks Ķiepe-Kipge – septītais

03.06.2007 18:25

0

Liepājas ūdens motosporta komandas “UPB Energy” braucējs Ēriks Ķiepe-Kipge startējis Eiropas čempionāta pirmajā posmā F-350 laivu klasē, bet Artūrs Brolītis un Mārtiņš Morozs tikmēr pārbaudījuši savu meistarību Igaunijas kausa izcīņā. Eiropas čempionāta pirmais posms F-350 laivu klasē notika Vācijas mazpilsētā Partvicā, kur šoreiz bija sabraukuši 18 sportisti no 12 valstīm. Ķiepem-Kipgem pirmie divi braucieni nebija pārāk veiksmīgi, un pirmajā viņš finišēja astotajā pozīcijā, bet otrajā liepājnieku piemeklēja tehniska ķibele. Atlikušajos piegājienos Ērika sekmes uzlabojās, un, izcīnot attiecīgi ceturto un piekto vietu, mūsu sportists kopvērtējumā palika septītais.

Uzreiz pēc sacīkstes pats braucējs pastāstīja, ka tagad atkal esot ko padomāt, jo šogad dalībnieku meistarības līmenis ir krietni audzis un arī ātrums ir cits. Vēl Ēriks atzina, ka šī viņa laivai esot bijusi samērā neērta trase, jo galveno lomu spēlējusi laivas jauda.

Igaunijas kausa izcīņā Tartu sākumā bija iecerējis piedalīties vienīgi Artūrs Brolītis, bet Mārtiņš Morozs viņam līdzi devās kā mehāniķis, tomēr, ierodoties sacensību vietā, Morozs pieņēma igauņu sportistu aicinājumu startēt JT-250 klasē ar vietējo braucēju rezerves laivu. Par to, ka sēdēt svešā laivā nav tas pats, kas braukt ar savējo, Morozs pārliecinājās visos braucienus – pirmajā viņš finišēja septītajā pozīcijā, otrajā – sestais, bet trešajā liepājnieks bija piektais ātrākais un kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā. Pārliecinošāk sacīksti uzsāka šīs sezonas debitants S-550 laivu klasē Artūrs Brolītis, kurš pirmajos divos braucienos izcīnīja otrās vietas, tādējādi kopvērtējumā pirms pēdējā piegājiena izvirzoties līderpozīcijās. Tiesa, izšķirošais brauciens viņam nebija veiksmīgs – pēc sadursmes ar mājinieku sportistu Artūrs bija spiests izstāties. Taču kopvērtējumā viņš vienalga pamanījās uzkāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Nākamās sacensības mūsu ūdens motosportistiem paredzētas jau šīs nedēļas nogalē, kad Lietuvā norisināsies Latvijas atklātā čempionātā otrais posms un Baltijas čempionāts.