Galaktionovam bronza Eiropas kausā

19.07.2018 07:02

Polijā norisinājās Eiropas junioru džudo kausa izcīņa. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja četri sportisti, bet vislabāko rezultātu sasniedza liepājnieks Artjoms Galaktionovs, kurš svara kategorijā līdz 66 kilogramiem ieguva bronzas godalgu.

Gdiņā par medaļām cīnījās 304 sportisti no 21 valsts. Latvijas krāsas aizstāvēja Liepājas džudo skolas audzēkņi Artjoms Galaktionovs, Ņikita Duinovs, kā arī rīdzinieks Aleksejs Zarudņevs un jelgavniece Milena Rinkeviča.

Pirmajā cīņā Galaktionovs pārspēja Polijas cīkstoni Oskaru Pazdaju, bet otrajā mačā liepājnieks nolauza baltkrievu Vjačeslavu Astapovu. Izšķirošajā grupu turnīra cīņā Artjoms zaudēja ukrainim Danilo Hlopeckim un sacensības turpināja gandarījuma turnīrā. Nākamajā cīņā no Galaktionova tvērieniem dabūja ciest portugālis Bernardo Sera un francūzis Florians Laversēns, bet izšķirošajā cīņā par 3. vietu liepājnieks pārspēja Baltkrievijas džudistu Dmitriju Mužailo. Par uzvarētāju svara kategorijā līdz 66 kilogramiem kļuva itālis Luidži Brudeti.

Otrs Liepājas džudists Ņikita Duinovs svara kategorijā līdz 81 kilogramam sacensības noslēdza 9. vietā. Duinovs turnīrā uzvarēja baltkrievu Vladislavu Svicovu un poli Cēzaru Čorzevski, bet turpinājumā piekāpās portugālim Migelam Alvešam un Polijas sportistam Arkādijam Dzarmagam. Par uzvarētāju svara kategorijā līdz 81 kilogramam kļuva Nīderlandes pārstāvis Koens Van Vindens.