Galda tenisa svētki izdevās

09.01.2007 21:38

0

Otrdienas Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pārsteigumi izpalika, un Latvijas galda tenisa izlase aptuveni trīssimts Liepājas skatītāju klātbūtnē izcīnīja uzvaru ar 3:0 un kvalificējās kontinenta meistarsacīkšu finālturnīram. Bažas par to, ka mačsacīkstes vērotāju skaits varētu būt neliels, neattaisnojās, un rīkotāju sarūpētās vietas bija aizpildītas gandrīz pilnībā. Skatītāju pulkā bija atrodami daudzi pilsētā zināmi ļaudis gan no Liepājas domes, ar tās priekšsēdētāju Uldi Sesku priekšgalā, gan arī vairāku sporta skolu pārstāvji. Kā jau izlases mačiem pienākas, godu izpildīt valsts himnu parasti uztic kādam populāram māksliniekam, šoreiz tas bija Ivo Fomins.

Skoti, acīmredzot saprotot, ka divu spēļu summā uzvaru izcīnīt ir nereāli, Latvijā ieradās ar visai jaunu sastāvu, un pirmais cīņā devās valsts junioru ranga pirmais numurs Kreigs Hovsons, kuram pretī stājās liepājnieks Matīss Burģis. Abi spēlētāji izvēlējās uzbrukuma taktiku, un šādā atklātā spēlē labāk veicās Matīsam, kurš gan cīņas ievadā nokļuva zaudētājos ar 1:4, tomēr ātri saņēmās, izlīdzināja rezultātu, izvirzījās vadībā un uzvarēja ar 11:7. Abu sportistu duelī skatāmākais bija otrais sets ar vairākām patiesi atraktīvām izspēlēm un izgājieniem tālu no galda. Gan šīs epizodes, gan arī setu kopumā ar 11:5 uzvarēja Matīss, un arī trešajā setā nopietnas problēmas skots mūsu tenisistam nespēja radīt – uzvara ar 11:7 nozīmēja, ka Latvijas izlase jau 17 minūtes pēc cīņas sākuma nodrošināja uzvaru divu spēļu summā.

Aizraujošākā un intriģējošākā divcīņa risinājās otrajā spēļu pārī – mūsu Igoram Sidorovam pretī stājās Skotijas otrais spēcīgākais tenisists Stjuarts Kraufords. Lai arī cīņa bija sīva, divos pirmajos setos labāks bija skots, uzvarot ar 11:9 un 12:10. It kā viesa pārsvars bija niecīgs, taču viņa spēle šķita daudz stabilāka, un diezin vai zālē bija daudz tādu, kuri nopietni ticēja, ka Igors spēs atspēlēties, tomēr viņam tas izdevās. Trešajā setā ar agresīvām servēm viņš ātri izvirzījās vadībā ar 5:1 un iniciatīvu neatdeva līdz pat seta beigām, uzvarot to ar 11:5. Ceturtais sets ritēja pēc līdzīga scenārija – atkal četru punktu pārsvars Latvijas tenisistam, tiesa, S.Kraufords vēl panāca pat 9:9, bet galotnē atkal labāk nospēlēja Igors – 11:9. Izšķirošo setu daudz apņēmīgāk sāka viesis, drīz vien panākot 7:3, bet Igors pievilka līdz 6:7. Nākošais Skotijas pārstāvja izrāviens jau bija gandrīz uzvaras vērtē – 10:6 un tikai viena punkta deficīts, lai izcīnītu uzvaru spēlē. To viņš arī izcīnīja, tikai uzvaru tas viņam nenesa un brīnumainu panākumu ar 13:11 svinēja I.Sidorovs.

Latvijas galda tenisa reitinga līderim Sandijam Vasiļjevam pretī stājās jaunākais no tenisistiem, ko skoti bija atveduši uz Liepāju – Kreigs Hārdijs, kurš savas valsts junioru rangā ieņem otro vietu. Lai arī Sandijs kādu laiku nebija trenējies un viņa sniegums nebūt neatbilda patiesajām spējām, ko pēc mača atzina arī viens otrs Latvijas galda tenisa pārstāvis, trijos setos tika izcīnītas trīs pārliecinošas uzvaras – 11:4, 11:9, 11:6, lai arī jaunais Hārdijs bez cīņas neatdeva ne punktu, un otrajā setā ilgāku laiku savam pieredzējušajam sāncensim neļāva brīvi uzelpot.

Viens no spēļu galvenajiem rīkotājiem, Latvijas galda tenisa viceprezidents Aivars Burģis jau pēc spēlēm atzina, ka ar sacensību norisi var būt apmierināti visi – sākot no organizatoriem un federācijas vadītājiem līdz sportistiem un arī skatītājiem.