Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Gulbis un Juška izlaiž pārsvaru un zaudē svarīgo dubultspēli

15.09.2012 15:58

Deivisa kausa Eiropas-Āfrikas zonas 2. grupas izšķirošās kārtas duelī Latvija nonākusi iedzinējos pret Ukrainu. Šodien norisinājās svarīgā dubultspēle, kurā latvieši Ernests Gulbis un Andis Juška saspringtā cīņā izlaida 4:1 pārsvaru piektajā setā un ar 4:6, 6:3, 6:2 1:6, 4:6 piekāpās ukraiņiem Sergejam Bubkam un Sergijam Stahovskim. Pēc divām dienām rezultāts 2-1 Ukrainas labā.

Sākam vāji, bet turpinam labi un nonākam seta attālumā no uzvaras

Spēli Latvijas duets sāka nervozi. Pirmajā geimā pie Gulbja serves mūsējie bija priekšā ar 40:15, tomēr tad ukraiņi vairākas reizes uzspēlēja uz Jušku, kurš kļūdījās, dodot pirmās breikbumbas pretiniekam. Ar otro izdevību Stahovskis un Bubka lauza mūsējo servi. Kā vēlāk izrādījās, šis geims arī izšķīra seta uzvarētāju. Latvijas pāris pie breikbumbām netika, zaudējot pirmo partiju ar 4:6.

Otrā seta otrajā geimā beidzot pie breika iespējām tika Gulbis un Juška. Ernests uzņēmās iniciatīvu un ar uzbrukuma sitieniem panāca 40:0 pie Stahovska serves. Pretiniekiem izdevās tikt līdz 40:40, bet mūsējie turpināja cīnīties un realizēja piekto breikbumbu, izvirzoties vadībā ar 2:0. Savu spēli otrajā setā uzlaboja Andis, līmenī bija arī Ernests, kas Latvijas pārim deva pietiekami komfortablu seta turpinājumu. Nākamos geimus uzvarēja tikai servētāji, ukraiņiem pie iespējām netiekot. 6:3 panākums Latvijai un pa setiem 1-1.

Arī trešajā setā svarīgākie notikumi notika jau pašā sākumā. Pirmajā geimā servēja Stahovskis un šoreiz breiku mūsu duetam atnesa Andis Juška. Viņš vispirms panāca divas breikbumbas, bet pēc mirkļa otro izmantoja ar spēcīgiem uzbrukumiem. Nākamajā geimā pie trim iespējām lauzt latviešu servi tika jau Stahovskis un Bubka, bet Gulbis ar lieliskām servēm breikbumbas neitralizēja. Dubultu breika pārsvaru mūsējie ieguva piektajā geimā pēc kārtējā veiksmīgā Gulbja uzbrukuma – 4:1. Setu Ernests un Andis uzvarēja ar 6:2.

Mūsējie, esot priekšā ar 4:1 un breikbumbu, trillera cienīgā spēlē piedzīvo zaudējumu

Trīs breikbumbas, pateicoties Juškas veiksmīgajai spēlei, mūsu tenisisti ieguva uzreiz jau ceturtā seta pirmajā geimā. Šoreiz Sergejs Bubka servēja nevainojami, izraujot uzvaru geimā savai komandai. Pie 1:2 Latvija atspēlējās no 0:40, taču sāncenši ieguva vēl vienu breikbumbu un izspēlē apspēlēja mūsējos – 1:3. Ernests un Andis nerealizēja breikbumbu piektajā geimā, bet ukraiņi uz pacēluma atkal breikoja un setu pabeidza ar 6:1.

Izšķirošo setu sparīgāk sāka latvieši. Ja pie 1:0 vienu breika iespēju realizēt neizdevās, tad pie 2:1 jau ar trešo izdevību Ernests bija nekļūdīgs. Gulbis un Juška varēja panākt arī 5:1, taču tā vietā pie 4:2 un 30:30 muļķīgu kļūdu pieļāva Andis, bet Ernests nenospēlēja pie tīkla, kas ukraiņiem ļāva atgūt breiku. Stahovskis veiksmīgi saservēja un jau 4:4. Diemžēl negatīvie pavērsieni turpinājās, ukraiņi izspēlēs bija labāki un tika priekšā jau ar breiku – 5:4. Bubka un Stahovskis bez problēmām arī izservēja maču. Latvijas duetam zaudējums drāmā ar 4:6, 6:3, 6:2 1:6, 4:6.

Rīt vēl ir iespēja. Jāuzvar abas atlikušās vienspēles

Cīņa par iekļūšanu 1. grupā gan vēl nav beigusies. Līdz trim uzvarām esam nonākuši iedzinējos ar 1:2. Lai uzvarētu maču pret Ukrainu, rīt nepieciešamas divas uzvaras. Svētdien pirmās spēles sākums plkst. 14:00, kad Gulbis mēģinās uzveikt Stahovski, bet viņiem sekos Juškas un Bubkas duelis (pieteiktie spēlētāji gan var mainīties). Latvijas izlase tikai vienu reizi spējusi atspēlēties no 1-2 situācijas (2009. gadā pret Slovēniju). Cerēsim, ka rīt tas notiks vēlreiz. Spēles rīt tiešraidē pārraidīs LTV7, bet līdzjutējiem labāk doties uz Liepājas Olimpisko Centru atbalstīt komandu klātienē.