Ieairēja pasaules velna ducī

29.08.2017 07:02

Račicē Čehijā ir noslēdzies pasaules kanoe airēšanas čempionāts. Liepājas duets Aivis Tints un Gatis Pranks 1000 metru disciplīnā izcīnīja 4. vietu B finālā, kas kopvērtējumā mūsējiem deva 13. vietu.

Aivis piedalījās arī vieninieku jeb C1 1000 metru disciplīnā. Pirmajā kārtā viņš ar rezultātu 4 minūtes un 6,558 sekundes savā braucienā finišēja 7. vietā, ar ko pietika, lai kvalificētos pusfinālam. Tur viņš ar gandrīz identisku rezultātu (4:06,251) finišēja 8. pozīcijā, vairāk nekā piecas sekundes atpaliekot no 3. vietas ieguvēja Adrjēna Barta, kurš finālā iekļuva kā pēdējais no šī brauciena dalībniekiem. Tikmēr Aivis devās uz starta B finālā, kur ļoti spraigā cīņā viņš uzrādīja savu labāko rezultātu (4:03,684) čempionātā un ierindojās 8. vietā, kas nozīmē 17. vietu kopējā ieskaitā.

Mūsējo galvenais starts bija C2 laivu klases 1000 metru distancē. Eiropas čempionātā abi Liepājas pārstāvji šogad ieņēma 8. vietu, bet pasaules čempionātā konkurentu klāstu papildināja citu kontinentu vadošie sportisti.

Pirmajā kārtā mūsējiem nekāda lielā cīņa nesanāca, jo pusfinālā iekļuva visas septiņas laivas, tomēr šis bija vērtīgs iesildīšanās brauciens, kurā 5. vietu izcīnījušo latviešu rezultāts finišā bija 3:43,963. Šāds laiks bija nedaudz labāks nekā Eiropas čempionāta finālā, kur mūsējie 8. vietu nopelnīja ar rezultātu 3:44,580.

Pusfinālu mūsējie nobrauca nedaudz lēnāk (3:44,948), ierindojoties 7. vietā, kas viņus nosūtīja uz B finālu. Tur Aivis un Gatis gan uzrādīja savu labāko rezultātu čempionātā, gan izcīnīja augstāko pozīciju kādā no braucieniem. Proti, viņi finišēja pēc 3 minūtēm un 41,076 sekundēm, izcīnot 4. vietu braucienā, kā arī 13. pozīciju čempionāta kopvērtējumā.

Par pasaules čempioniem C2 klases 1000 metros kļuva vācieši Jūls Olce un Peters Kretšmers (3:31,613), savukārt C1 klases finālā vienu kilometru visātrāk pievarēja pasaules rekorda īpašnieks, iespaidīgais vācietis Sebastjans Brendels (3:50,503).