Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Intrigas netrūka, bet kvalitātes gan

16.10.2012 07:02

Rezultatīvā Latvijas handbola virslīgas izbraukuma spēlē “Vaiņode” ar 34:38 (18:19) piekāpās komandai “ASK/LU”.

Mačs bija gaidāms intriģējošs, un acīmredzot tieši tādēļ šī spēle kļuva par pirmo handbola virslīgā, kuru tiešraidē translēja “Sportacentrs TV”. “Cerības uz intrigu attaisnojās, bet cīņas kvalitāte bija pilnīgi garām,” kritisks ir vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus, kurš uzskata, ka abu vienību sniegums atbildis apzīmējumam “skrien un met”.

Jau mača ievads sekmīgāks bija mājiniekiem, kuri ilgu laiku turējās dažu vārtu vadībā, bet lielāko pārsvaru ieguva 13. minūtē, kad izvirzījās vadībā ar 10:5. Turpinājumā abas komandas vārtus guva vienmērīgāk, bet sekmīgi uzbrukumi pirmā puslaika izskaņā un otrā puslaika sākumā mūsējiem ļāva līdzsvarot cīņas gaitu. Oskars Pāvils panāca 18:18, bet Andis Grundmanis – 19:19. Tad gan militārie studenti uz katriem vaiņodnieku vieniem vārtiem atbildēja ar diviem precīziem metieniem, ieguva arī piecu un sešu vārtu pārsvaru, kuru mūsējie prata tikai nedaudz samazināt – zaudējums ar 34:38. Vaiņodnieku rezultatīvākais spēlētājs bija Oskars Pāvils, kurš guva 9 vārtus.

Šis zaudējums būtiski samazināja mūsējo izredzes virslīgas pirmo posmu pabeigt spēcīgāko komandu četriniekā, lai gan cerības pilnībā nav zudušas, bet tad ir jācer uz “ASK/LU” neveiksmēm. Pašiem gan arī ir jāuzlabo aizsardzība, kā arī spēlēm psiholoģiski ir jānobriest vārtsargiem.

Virslīgas nākamo spēli “Vaiņode” 27. oktobrī pulksten 13 aizvadīs savā laukumā.