Ivanova Eiropas čempionātā sasniedz 11. vietu

12.06.2018 06:52

Gvadalaharā noslēdzies 34. Eiropas mākslas vingrošanas čempionāts. Latvijas izlase, kuras sastāvā startēja arī Liepājas sportiste Evelīna Ivanova, komandu sacīkstēs ierindojās 11. vietā.

Kopumā Eiropas čempionātā piedalījās 40 valstu izlases, un Latvijas izlases izcīnītā 11. vieta ir augsts sasniegums. Liepājas mākslas vingrošanas trenere Tatjana Ņikitina pēc sacensībām pastāstīja, ka līdz pat sacensību noslēgumam Latvijas mākslas vingrotājas sīvi cīnījušās par 10. vietu ar Izraēlas sportistēm, kuras ir vienas no vadošajām pasaules mērogā.

Latvijas izlasē startēja Nikola Ivanauska, liepājniece Evelīna Ivanova, Arina Jevstafjeva, Jeļizaveta Polstjanaja un Anna Lazareva. Kopsummā Latvijas komanda nopelnīja 115,75 punktus, par 5,75 atpaliekot no Izraēlas, bet par 0,85 punktiem apsteidzot Polijas mākslas vingrotājas. Par Eiropas čempionēm bez pārsteigumiem kļuva Krievijas izlase, kas jau ilgus gadus dominē šajā sporta veidā.

Liepājas mākslas vingrotāja Evelīna Ivanova Spānijā piedalījās arī divos individuālajos vingrojumos, junioru ieskaitē.

Vingrojumā ar bumbu Ivanova 73 dalībnieču konkurencē ar nopelnītiem 14,35 punktiem ieņēma 24. vietu, bet vingrojumā ar lenti Evelīna ar iegūtiem 12,475 ierindojās 36. vietā. Šajos vingrojumos pārliecinoši dominēja Krievijas sportiste Lala Kramarenko, savu tuvāko sāncensi ikreiz apsteidzot par vairāk nekā punktu. Arī vingrojumos ar vālēm un apli nepārspētas palika Krievijas vingrotājas – Darja Trubņikova un Poļina Šmatko.