Izmēģināja Eiropas mērķus

05.07.2018 07:01

No 26. jūnija līdz 1. jūlijam Grieķijā norisinājās Eiropas jauniešu loka šaušanas čempionāts, uz kuru devās arī Latvijas izlase. Valstsvienības treneru korpusā tika iekļauts “Archery Liepāja” kluba vadītājs Jānis Bružis, bet sportistu sarakstā bija liepājnieks Ņikita Vorobjovs un Durbes novada kluba “Lindales uguns” sportistes Madara Spāģe un Kintija Laima Trinkūna.

Kintija Laima Trinkūna kvalifikācijā sasniedza 588 punktus, kas viņu ierindoja 43. vietā, bet Madara Spāģe iekrāja 501 punktu un ieņēma 54. vietu. Trinkūna pirmajā kārtā ar 6-2 uzvarēja francūzieti Azilizu Ramelu, bet sešpadsmitdaļfinālā ar 3-7 piekāpās Selīnai Satirai no Turcijas. Kopvērtējumā Durbes novada sportiste ieņēma 17. vietu. Spāģe jau pirmajā izslēgšanas kārtā tikās ar turcieti Satiru un zaudēja ar 0-6. Madara noslēgumā tika ierindota 33. vietā.

Eiropas čempionāta individuālajās sacensībās Ņikita Vorobjovs kvalifikācijā ieguva 563 punktus, kas viņam deva 73. vietu. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā “Archery Liepāja” sportists ar 0-6 zaudēja Vācijas pārstāvim Matiasam Potrafkem un noslēgumā tika kvalificēts 57. vietā.

“Lindales uguns” loku šāvējas, apvienojot spēkus ar Vendiju Skeltoni no kluba “Amazones”, startēja arī komandu sacīkstēs. Latvietes kvalifikācijā ar 1679 punktiem ieņēma 14. vietu, bet astotdaļfinālā ar 0-6 zaudēja Krievijas izlasei un ierindojās 9. vietā.

Paralēli Eiropas čempionātam vairāki Latvijas sportisti piedalījās Jaunatnes olimpisko spēļu Eiropas zonas kvalifikācijas turnīrā. Par tiesībām braukt uz Argentīnu Kintija Laima Trinkūna vispirms kvalifikācijā sasniedza 24. labāko punktu summu. Durbes novada kluba pārstāve pārvarēja pirmo kārtu, otrajā cīņā ar 7-1 pārspēja Lauru Dullasu no Polijas, bet astotdaļfinālā ar 0-6 atzina horvātietes Tihanas Kovačičas pārākumu un ierindojās 9. vietā.

Visaugstvērtīgāko sniegumu no Latvijas sportistiem Eiropas čempionātā sasniedza ventspilnieks Dāvis Blāze, kurš ierindojās 6. vietā.