Izslēgšanas spēles ar negaidītu uzvaru iesāk “Vaiņode”

02.03.2019 16:58

Latvijas “SynotTip” handbola Virslīgas ceturtdaļfināla pirmajā mačā pārsteidzošu panākumu guvusi regulārajā čempionātā vien septīto vietu izcīnījusī “Vaiņode”, kas savā laukumā ar 25:24 pieveica trešo vietu ieguvušo Ludzas “Latgolu”.

Jau no spēles sākuma laukumā valdīja ļoti līdzīga spēle, iniciatīvu uzņemoties vaiņodiešu vadošajiem handbolistiem Oskaram un Aināram Pāviliem, kuri kopā guva pusi (piecus) no mača ievadā gūtajiem desmit “Vaiņodes” vārtiem. Pirmā puslaika gaitā mājinieki vairākkārt iekrāja divu vārtu pārsvaru (5:3, 12:10, 14:12), kas pirmajās 30 minūtēs bija arī lielākais kādas komandas iegūtais handikaps. Tomēr ludzānieši ar diviem Normunda Seņkāna izdarītajiem precīzajiem raidījumiem pirms puslaiku pārtraukuma uz tablo atjaunoja līdzsvaru (14:14).

Arī pēc pārtraukuma biežāk vadībā atradās vaiņodieši, kuri, pateicoties brāļu Pāvilu pūlēm, mazāk nekā divas minūtes līdz spēles beigām ieguva lielāko pārsvaru šajā mačā – 25:22. Tomēr pēdējos uzbrukumos sekmīgi izrādījās tikai ludzānieši, gūstot divus svarīgus vārtus, kas pirms atbildes mača Ludzā ļāvis pietuvoties līdz cerīgam vienu vārtu deficītam – 24:25.

Uzvarētājiem astoņus vārtus guva Oskars Pāvils, kamēr pa sešiem viņa brāļa Aināra un Jurģa Strēļa kontā. Savukārt viesiem desmit vārtus guva Endijs Kušners.

Šī ceturtdaļfināla pāra uzvarētājs pusfinālā sērijā līdz divām uzvarām spēkosies ar pašreizējo vicečempioni Rīgas “Celtnieku” (2. vieta regulārajā čempionātā), savukārt otra ceturtdaļfināla pāra “Ogre” – “Jūrmalas Sports” uzvarētājs pusfinālā spēlēs pret regulārā čempionāta uzvarētāju Dobeles “Tenax”.