Izturības brauciens Daugavas viļņos

24.07.2017 07:09

Rīgā, iepretim Valsts prezidenta pilij, norisinājās pasaules čempionāts ūdens motosportā RIB laivu klasē. Starp sacensību dalībniekiem bija arī Liepājas sportisti, un PR4 laivu klasē “UPB Energy” komanda ierindojās 3. vietā.

Pasaules čempionāts risinājās jau 15. reizi, un sportisti spēkiem mērojās Daugavas ūdeņos starp Vanšu un Dzelzceļa tiltu. RIB laivu klases formāts ir desmit stundu izturības brauciens, un katras komandas sastāvā var būt no diviem līdz četriem pilotiem, kuri trasē nepārtraukti var atrasties maksimāli divas stundas. Rīgas trasē vienlaicīgi atradās 18 laivas ar piekarināmajiem motoriem no 11 dalībvalstīm. Sacensību laikā Daugavā bija sarežģīti laika apstākļi un sportistiem bija papildus jācīnās ar 2,5 metrus augstiem viļņiem.

Ātrāko laivu, tas ir, PR2, klasē “Akvashelf Racing” komandā startēja arī liepājnieks Mārtiņš Morozs. Kā pēc sacensībām pastāstīja pats Liepājas pilots, tad pēc nobrauktām piecām stundām laivai sākušās tehniskas problēmas un vienība visu distanci nav spējusi veikt, noslēgumā kvalificējoties 7. vietā. Par uzvarētāju PR2 klasē kļuva “MG-Yamaran” komanda no Krievijas ar pilotiem Aleksandru Fiļipovu, Sergeju Krekņinu, Ņinu Abrosovu un Andreju Geraščenko.

PR4 klasē Liepājas komanda “UPB Energy” izcīnīja augsto 3. vietu. Mūsu vienībā startēja Māris Mors, Maksimilians Tučkovs, Dmitrijs Anikejevs un Janis Zarečņevs. Komandas pārstāvis Mārtiņš Morozs pastāstīja, ka laiva tikai dažas dienas pirms atbildīgajām sacensībām nolaista ūdenī un īstas ugunskristības piedzīvojusi Rīgas mačos. Mārtiņš atzīst, ka laiva varbūt nebija tā ātrākā, bet izcēlās ar stabilitāti un veica visu desmit stundu distanci bez nevienas tehniskas kļūmes.

Vēl viens Liepājas sportists Niklāvs Parolis startēja “Nord Ost” komandā un ieņēma 5. vietu. Morozs skaidroja, ka laiva, ar ko brauca Parolis, ir daudzsološa, bet komandas līderis Emīls Gulbis avarēja, tāpēc laivai bija nepieciešami remontdarbi.

Par uzvarētājiem PR4 laivu klasē kļuva komanda “Formula Future” no Krievijas ar pilotiem Vladislavu Petrovu, Konstantīnu Frolovu, Mihailu Mjačinu un Sergeju Kondratjevu.