Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Jāņa Bruža bultas atnesa 2. vietu

Jāņa Bruža bultas atnesa 2. vietu
Foto: no sportista Facebook profila
07.12.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Latvijas galvaspilsētas Nacionālajā sporta manēžā norisinājās Rīgas loka šaušanas čempionāts telpās. Spēcīgā konkurencē olimpiskā loka klasē atzīstamu sniegumu nodemonstrēja kluba “Archery Liepāja” pārstāvis Jānis Bružis, kurš izcīnīja 2. vietu.

Latvijas Loka šaušanas federācijas organizētajās sacensībās piedalījās 159 sportisti no Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstānas, Moldovas, Somijas  un Latvijas. Šīs bija lielākās tāda mēroga loka šaušanas sacensības pēdējos gados Latvijā, un sacensību organizatori informēja, ka pieteikumu skaits Rīgas čempionātam bijis lielāks, nekā manēža var uzņemt.

Loka šāvēji startēja olimpiskā jeb rekursīvā loka, kompaktloka, neaprīkota loka un tradicionālā loka kategorijās. Dalībnieku vidū bija Latvijas, Baltijas, pasaules un Eiropas rekordisti, pasaules, Eiropas, Latvijas un Baltijas čempioni, Eiropas kausu ieguvēji, kā arī 2012. gada Londonas un 2016. gada Rio olimpiādes dalībnieki, līdz ar to sacensību līmenis bija tiešām augsts. Sacensības tiesāja Eiropas kvalifikācijas līmeņa tiesneši, kas krietni paaugstināja sacensību statusu.

Prestižajā olimpiskā loka klasē ar 1169 punktiem par uzvarētāju kļuva Moldovas sportists Dans Olaru. Liepājas loka šāvējs Jānis Bružis no uzvarētāja atpalika par 27 punktiem un ieguva 2. vietu, bet Polijas sportists Slavomirs Mihalaks ar 1134 punktiem ieņēma 3. vietu. Vēl viens Liepājas loka šāvējs Aigars Spāģis ierindojās 14. vietā. Labākais no Grobiņas kluba “Curland” Lauris Lagzdiņš ieņēma 21. vietu.

Neaprīkota loka klasē sekmīgu sniegumu nodemonstrēja Liepājas loka šāvējs Viesturs Ārenieks, piekāpjoties vienīgi Krievijas pārstāvjiem Aleksandram Zaļivakinam un Ļevam Zinderam. Sieviešu konkurencē šajā klasē liepājniece Kristīne Āreniece ieņēma 6. vietu. Kompaktloka klasē “Archery Liepāja” sportists Jānis Aigars palika 16. vietā, bet par uzvarētāju kļuva Krievijas pārstāvis Maksims Zaharenko.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli