Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Jauns valsts junioru rekords

02.06.2017 07:01

Liepājnieks Maksims Sinčukovs starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās “Rīgas kausi” 400 metru barjerskrējienā ir labojis Latvijas junioru rekordu, kas tagad ir 51,61 sekunde, un liepājniekiem gana labi klājās arī “Daugavas” stadionā notikušajos “Liepājas kausos”, kā arī “Sportland” kausa izcīņā.

Maksima jaunais personīgais rekords ir arī Liepājas jaunais rekords šajā disciplīnā, bet Liepājas rekordu jaunietēm maija nogalē Baltijas valstu sacensībās mešanas disciplīnās Valmierā sasniedza arī Ieva Šēra, kura lodi raidīja 13,86 metrus tālu.

Ieva ierindojās 3. vietā U18 vecuma grupā, bet Maksims – 4. vietā.

“Liepājas kausu” rīkotājus sacensību dienā pievīla elektroniskā laika uzskaites sistēma, lai gan iepriekš tā bijusi testēta un viss bijis kārtībā. Visvairāk par to žēl ir tādēļ, ka uz sacensībām bija ieradušies daudz dalībnieku, kam bija jāpilda sacensību normatīvi.

Liepājnieki Arnis Trankalis (55,3) un Kristiāns Jakovļevs (58,4) izcīnīja pirmās divas vietas 400 metru barjerskrējienā, tāllēkšanā uzvarēja Ģirts Valdmanis (6,39 metri), bet viņa tēvs Pēteris Valdmanis kārtējo reizi apliecināja savu nerūsējošo meistarību augstlēkšanas sektorā, kur viņš uzvarēja, pārvarot 195 centimetru augstumā novietoto latiņu. Pētera dēla vienaudža, 2. vietu ieņēmušā 1998. gadā dzimušā Fēliksa Rūmnieka rezultāts bija 190 centimetri.

Liepājnieki trīs komandu konkurencē uzvarēja arī stafetē, bet Iļja Petrušenko ar šo sacensību ceturto, bet liepājnieku pašu augstvērtīgāko rezultātu (21,4) izcīnīja 2. vietu 200 metru skrējienā. Mihails Zenkovs bija otrais 2000 metru kavēkļu skrējienā (7:12,2), bet Rojs Puks finišēja trešais 1500 metru distancē (4:08,6).

Liepājas Sporta spēļu skolas vieglatlētikas nodaļas meiteņu stafetes komanda arī uzvarēja zviedru stafetē, bet individuālajā ieskaitē labākais panākums bija Grietas Griezītes 2. vieta 400 metru barjerskrējienā (1:03,3).

Nākamajā dienā ar Saldū aizlienēto elektroniku Liepājā notika “Sportland” kausa izcīņa. Tajā izceļama ir Maksima Sinčukova 2. vieta 400 metru gludajā distancē (48,26), bet trīs liepājnieki ieņēma pirmās trīs pozīcijas 400 metru barjerskrējienā. Pirmais bija Gints Drigulis (56,63), otrais – Artūrs Vecbaštiks (58,44), bet trešais – Dmitrijs Ļašenko (58,91).

Rojs Puks šajā sacensību dienā startēja 800 metru skrējienā, izcīnot 3. vietu (1:58,24), Roberts Buliņš ierindojās 2. vietā lodes grūšanā (14,97), bet Liepājas rajona sporta skolas audzēknis Kristaps Briedis divu dalībnieku konkurencē ierindojās 2. vietā šķēpmešanā (26,18).

Sieviešu konkurencē Ieva Šēra uzvarēja lodes grūšanā (11,54), Terēza Gipsle bija otrā 100 metru barjerskrējienā (15,77), bet jauniešu ieskaitē Krista Sprūde ierindojās 2. vietā 100 metru barjerskrējienā (15,87), savukārt Grieta Griezīte uzvarēja 400 metru barjerskrējienā jaunietēm (1:04,45).

Liepājas rajona Sporta skolas un Murjāņu Sporta ģimnāzijas pārstāve Eva Dreimane šķēpa mešanā ierindojās 2. vietā (44,99), bet trīssoļlēkšanā Sindija Grīnberga izcīnīja 3. vietu (11,52).

Nākamnedēļ – 8. jūnijā norisināsies Liepājas vieglatlētikas atklātais čempionāts.