Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Juškam uzvarēt neizdodas, Latvijai zaudējums pret Ukrainu

16.09.2012 19:02

Deivisa kausa cīņā par iekļūšanu Eiropas-Āfrikas zonas 1. grupā Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis aizvadīja lielisku vienspēli un ar 6:0, 6:3, 6:1 sagrāva ATP ranga 95. numuru ukraini Sergiju Stahovski, bet Andis Juška izšķirošajā spēlē par uzvaru mačā pret Ukrainu piedzīvoja zaudējumu ar 4:6, 3:6, 5:7 pret Iļju Marčenko.

Ernests Gulbis aizvada lielisku maču un neatstāj variantus Stahovskim

Spēlē pirmais servēja Ukrainas tenisists. Ernests sāka pārliecinoši, spēlējot precīzi un jau pirmajā geimā piespiežot Stahovski kļūdīties vairākas reizes. Pretinieks ātri tika nobreikots un tikpat spilgti turpinājās arī viss atlikušais sets. Gulbis bija pārliecinoši pārāks izspēlēs un lauza pretinieka servi vēl divas reizes setā. Sākums izcils – 6:0! Tas bija pirmais Gulbja uzvarētais sets ar 6:0 kopš 2008. gada, kad Pēterburgā pirmajā partijā ar tādu rezultātu izdevās pieveikt Giljermo Garsiju Lopesu.

Otrajā setā servi uzlabojis bija Stahovskis, kurš setu iesāka ar pirmo sev uzvarēto geimu. Ceturtajā geimā ukrainis pirmo reizi izrādīja kādu pretestību arī pie Ernesta serves (tika līdz “vienādi”), tomēr turpinājumā iniciatīvu atkal pārņēma latvietis. Pie 2:2 Gulbis nospēlēja pacietīgi, ieguva breikbumbas un ar trešo iespēju nokļuva vadībā – 3:2. Lai arī ik pa brīdim savas kvalitātes parādīja arī Stahovskis, latvietis spēli kontrolēja savās rokās, uzvarot arī garākās izspēles. Pie 5:3 mūsējam vēl viens breiks un panākums setā ar 6:3.

Latvijas tenisa līderis iesākto turpināja arī trešajā setā. Nevienā brīdī nebija šaubas par kādu lūzumu šajā mačā. Atkal tika iegūtas breikbumbas, breikots otrajā geimā un vadība ar 2:0. Gulbis pārliecinoši aizvadīja arī atlikušo spēles daļu un noslēgumā svinēja uzvaru ar 6:0, 6:3, 6:1. Izcila spēle, kurā zaudēti vien četri geimi!

Juška piekāpjas Marčenko, Latvija zaudē Ukrainai

Otrajā geimā pie divām breikbumbām tika Iļja Marčenko, bet Andis nenodrebēja – lieliski saservēja un 1:1. Diemžēl pie 1:2 nepiespiestās kļūdas latvietim lika zaudēt savu geimu. Turpinājumā gan mūsējais cīnījās, tomēr abas breikbumbas piektajā geimā netika paņemtas. Pie 5:3 Marčenko servēja par setu, bet Juška bija lielisks izspēlēs, piespieda ukraini kļūdīties un atguva breiku – 4:5. Diemžēl pēdējais vārds piederēja pretiniekam, kurš breikoja uz nulles un uzvarēja setu ar 6:4

Arī otro setu labāk uzsāka Marčenko. Sīvā geimā atkal tika pazaudēta savs servētais geims un 0:2. Pie 2:4 Andis vairākas reizes precīzi uzbruka un ieguva iespēju lauzt sāncenša servi. Īstajā brīdī Ukrainas tenisists divas reizes neatvairāmi servēja un saglabāja pārsvaru – 5:2.Nākamajā geimā Juškam izdevās neitralizēt divas setbumbas, taču pretestību Marčenko geimā izrādīt neizdevās – 3:6.

Ukrainais tenisists turpināja savu gājienu pēc uzvaras – trešā seta pirmajā geimā vairākas pēc kārtas uzvarētas izspēles un kārtējais breiks. Juška nedaudz agresīvāk sāka spēlēt Marčenko geimos un pie 1:2 aizsniedzās līdz iespējai atgūt breiku, taču atkal nekā – ukrainis bija precīzs, panākot 3:1. Astotajā geimā divas dubultkļūdas pieļāva Marčenko, dodot vēl vienu breikbumbu Latvijas tenisistam. Diemžēl atkal pretinieks lieliski servēja un panāca 5:3. Pie 4:5 beidzot izdevās breikot Juškam, kurš uzvarēja garu un ļoti svarīgu izspēli. Tomēr atkārtojās pirmā seta scenārijs – divas dubultkļūdas un savs geims zaudēts uz nulles… Kritisko situāciju labot vairs neizdevās. Juškam zaudējums ar 4:6, 3:6, 5:7, bet visa Latvijas izlase Ukrainai piekāpās ar 2-3.