Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ķibermanis un Miknis PČ izcīna sesto vietu

Ķibermanis un Miknis PČ izcīna sesto vietu
Foto: Romāns Kokšarovs/F64
03.03.2019 12:06

sportacentrs.com

Vistleras trasē Kanādā noslēgušās pasaules čempionāta sacensības bobsleja divnieku ekipāžām. Sesto vietu ieguva Latvijas vadošā ekipāža Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis, bet Ralfam Bērziņam/Dāvim Spriņģim pilota PČ debijā 21. rezultāts. Tikmēr piekto reizi pēc kārtas par čempionu kļuva vācu pilots Frančesko Frīdrihs.

Pēc pirmās pasaules čempionāta sacensību dienas, proti, pirmajiem diviem braucieniem, Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa divnieks ieņēma piekto vietu, summā no līdera atpaliekot 0,43 sekundes, bet no labāko trijnieka – 0,14 sekundes. 

Līderpozīciju pēc pirmā brauciena pārņēma pasaules čempioni un Pasaules kausa ieguvēji Frančesko Frīdrihs/Torsteins Margiss, kuri otrajā braucienā apsteidza mājiniekus Džastinu Kripsu/Kameronu Stounsu. Trešajā pozīcijā vācieši Niko Valters/Pauls Krencs. Trešajā braucienā ekipāžas startē secībā no pirmās vietas uz leju, un izšķiras, kuras būs ātrākās 20 trīs braucienu summā un iegūs tiesības startēt arī ceturtajā braucienā.

Trešais brauciens

Ķibermanis/Miknis starta ieskrējienu veica 4,80 sekundēs, kas tobrīd bija otrs labākais laiks. Tomēr arī Oskaram neizdevās veikt ideālu braucienu, no trases vidusdaļas uz leju tika pieļautas pāris kļūdas, un finišā latviešiem piektais laiks gan summā, gan braucienā – konkurentu pārsvars bija tikai pieaudzis. Labāko trijnieks jau 0,38 sekunžu attālumā.

Pirmā ekipāža, kurai izdevās kādu konkurentu apsteigt, bija Kanādas otrais divnieks – Springs/Raits, kas uzrādīja trešo ātrāko brauciena laiku, atpaliekot tikai no Frīdriha un Valtera. Teicamais sniegums trešajā braucienā ļāva kanādiešiem pakāpties par veselām divām vietām, apdzenot gan Ķibermani, gan Holu – trīs braucienu summā no Valtera gan visai liels 0,27 sekunžu atstatums. Ļoti labs brauciens padevās arī Dienvidkorejas ekipāžai Vons/Kims, kas summā no Ķibermaņa divnieka atpalika vien par 0,02 sekundēm.

Par lielāku pārsteigumu parūpējās arī Monako divnieks Rinaldi/Veins, kas uzrādīja pat otro labāko laiku braucienā (51,33), apsteidzot tuvākos konkurentus – Johannesu Lohneru un Maksimu Andrianovu. Tikmēr Ķibermanim/Miknim no labāko desmitnieka sliktākais laiks trešajā braucienā.

Ceturtais brauciens

Labāko desmitnieks jau pirms pēdējā sacensību brauciena bija pārliecinoši atrāvies no pārējiem, līdz ar to desmitajā vietā esošā Krievijas ekipāža Andrianovs/Malihs droši saglabāja savu pozīciju. Nelielu pārsvaru pār krieviem izdevās noturēt Lohneram/Vēberam. Trešajā braucienā Monako ekipāža Rinaldi/Veins uzrādīja pat otro labāko laiku, tomēr ceturtajā piegājienā uzstādīto latiņu nenoturēja, piekāpjoties Lohneram par vienu simtdaļu.

Ķibermanis/Miknis sacensību noslēdzošajā braucienā uzrādīja 4,76 sekunžu ātru starta laiku, kas bija atkārtots labākais starts šodien. Brauciena sākumā tika pieļauta rupjāka kļūda, tomēr turpinājumā Oskaram izdevās kļūdas izlabot. Nelielais pārsvars pār Dienvidkorejas ekipāžu Vons/Kims beigās samazinājās, taču finišā latviešiem labākais laiks braucienā (51,46) un par 0,03 sekundēm korejieši pārspēti arī summā – sešinieks čempionātā garantēts.

Briti Hols/Glīsons rupji kļūdījās pēc starta, kas rezultējās kļūdu virknē. Tiesa, turpinājumā pilots vairs vaļības nepieļāva, nelielu pārsvaru saglabāja un finišā pārspēja latviešus par desmitdaļu. Braucienā gan abām ekipāžām vienāds laiks. Krisa Springa pilotētajam divniekam pie izcila brauciena bija iespējas pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla. Startā kanādieši bija lēnāki, bet trases gaitā Springam izdevās deficītu atspēlēt – finišā kanādiešiem un britiem vienāds laiks četru braucienu summā.

Niko Valtera handikaps pēc trim braucieniem bija 0,27 sekunžu apmērā. Vācieša pārsvars bija gana liels, lai arī pielaistu pāris sīkas neprecizitātes, kas neliedza uzrādīt labāko laiku summā un nodrošināt sev un stūmējam Paulam Krencam godalgu. Mājinieku galvenās cerības Kripss/Stounss ar nevainojamu braucienu un pretinieka neveiksmi vēl varēja cerēt uz triumfu. Kanādieši izdarīja teju visu, ko varēja, uzrādot labāko laiku braucienā.

Pārliecinošie sezonas līderi Frīdrihs/Margiss pēdējā braucienā uzrādīja dienas labāko starta laiku, pārliecinoši veica visu trasi un godam noveda sacensības līdz uzvarai. Vācu ekipāžai šādā sastāvā jau ceturtais pasaules čempiontituls divniekos pēc kārtas, bet pilotam Frīdriham – piektais.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz