Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

“Kurši” nodrošina vietu virslīgā

19.02.2007 19:46

0

Uzvaru Latvijas florbola pirmajā līgā izcīnījuši FK “Kurši”, kas savā laukumā ar 14:9 (5:2, 6:3, 3:4) pieveica tuvākos sekotājus turnīra tabulā – “RTU” florbolistus. Līdz ar šo panākumu liepājnieki nākamsezon garantēja vietu virslīgā. Spēles augsto likmi apzinājās abas komandas – rīdzinieki uzvaras gadījumā turnīra tabulā varēja saasināt cīņu par automātisku iekļūšanu virslīgā, bet “Kurši”, gūstot panākumu, trīs kārtas pirms čempionāta beigām to jau būtu nodrošinājuši.

Kā jau tas nereti šajā sezonā pierādījies, mūsu florbolisti ļoti labi aizvada tieši mājas spēles, un pēc tām līdzjutēji Liepājas 15.vidusskolas sporta zāli atstājuši lielākoties patīkamā noskaņojumā. Lai arī spēle bija ļoti svarīga un abas komandas bija spēkos līdzvērtīgas, izņēmums nebija arī šis mačs, kuru liepājnieki iesāka vairāk nekā pārliecinoši, pirmoreiz saviem faniem liekot uzgavilēt cīņas piektajā minūtē, kad pēc skaistas izspēles precīzs bija viens no mūsu vienības rezultatīvākajiem florbolistiem Raitis Bušs. Pēc šīs epizodes “Kurši” spēles apgriezienus palielināja vēl vairāk un jau pēc nepilnām sešām minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 4:0. Likās, ka viesi laukumā ir nedaudz apjukuši, un nav gaidījuši no mūsējiem tik iespaidīgu starta ofensīvu, kas izpaudās ar agresīvu darbību aizsardzībā un ātru pāreju uzbrukumā. Liepājniekiem patiešām spēle gāja no rokas un, lai arī “RTU” florbolistiem pirmajā periodā divas reizes izdevās iedabūt bumbiņu Artura Gabaliņa sargātajos vārtos, liepājnieki otro trešdaļu iesāka ar trīs vārtu pārsvaru. Šī atšķirībā no laukuma saimniekiem rīdziniekiem nebija lielā diena, jo atrast savu spēles pavedienu viņiem nebija pa spēkam arī turpinājumā, kad mājinieki vienubrīd pat izvirzījās vadībā ar 11:4. Mača beigu daļā abas komandas apmainījās vēl ar vairākiem vārtu guvumiem un galarezultātā “Kurši” svinēja pārliecinošu uzvaru. Rezultatīvākie mūsējo rindās, gūstot pa trim vārtiem, bija Raitis Bušs un Ģirts Ansons.

FK “Kurši” pārstāvis Egils Sveilis šo spēli nodēvēja par vienu no azartiskākajām šosezon un neslēpa gandarījumu par paveikto, tomēr viņš atzina, ka cīņa vēl neesot galā, jo pēc pašreizējo līderu “Pārgaujas” florbolistu zaudējuma “Triālam” mūsējie no pirmās vietas vairs atpaliek tikai par vienu punktu. Tādēļ, ja “Kurši” uzvar atlikušajos trīs mačos un konkurenti kaut vienā no spēlēm ciešs neveiksmi, tad liepājniekiem iespējams jau nodrošināto Latvijas florbola pirmās līgas sudrabu nomainīt pret zeltu. Vēl gribētos atzīmēt, ka, raugoties nākotnē, joprojām nav izlemts jautājums, vai “Kurši” maz varēs spēlēt virslīgā, jo Liepājā, kā zināms, ir atbilstošu sporta zāļu trūkums. Latvijas Florbola federācijas prezidents Alfrēds Kundziņš pastāstīja, ka nākamsezon “Kuršiem” savas regulārā čempionāta spēles, visticamāk, atļaus rīkot Liepājas 15.vidusskolas sporta zālē, kas varbūt nav atbilstoša visiem standartiem. Tiesa, izslēgšanas mačus gan mūsējiem drīzāk nāksies aizvadīt neitrālā laukumā.

Nākamo spēli FK “Kurši” aizvadīs šosvētdien, kad izbraukumā mūsējie tiksies ar Lielvārdes komandu “Triāls”.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā, punkti)