Kvalificējās pasaules čempionātam

01.06.2016 07:03

Liepājas barjerskrējējs Maksims Sinčukovs vieglatlētikas sacensībās “Liepājas kausi” 400 metru barjerskrējienu veica 52,40 sekundēs, sasniedzot jaunu personīgo rekordu un izpildot pasaules junioru čempionāta normatīvu.

Šajā disciplīnā piedalījās septiņi dalībnieki – seši liepājnieki un lietuvietis Mants Drimba. Viņš ierindojās 4. vietā, bet visu goda pjedestālu aizņēma mūsējie – Maksims Sinčukovs bija pirmais, Kristiāns Jakovļevs ierindojās 2. vietā (59,58), bet trešais finišēja Krišjānis Karplis (1:01,26).

Jauniešu un vīriešu konkurencē 1. vietu izcīnīja arī Liepājas rajona Sporta skolas audzēknis Arturs Medvedevs 2000 metru šķēršļu skrējienā (6:17,24), Ventspils sporta skolu “Spars” pārstāvošais grobiņnieks Reinis Hartmanis 5 kilometru skrējienā (14:38,97), Liepājas stafetes komanda (Ģirts Valdmanis, Iļja Petrušenko, Maksims Sinčukovs, Edvīns Vilde) un Pēteris Valdmanis augstlēkšanā. Liepājas vieglatlētikas veterāns P. Valdmanis, kurš šogad kļuva 43 gadus vecs, pārlēca 1,95 metrus augstumā novietoto latiņu, par 5 centimetriem pārspējot 10 gadu jaunāko ventspilnieku Normundu Pūpolu. Vietu uz pjedestāla otrā pakāpiena izcīnīja Edvīns Vilde 800 un 1500 metros, kā arī A. Medvedevs 5000 metru skrējienā.

Statistiķis Andris Staģis informē, ka 110 metru barjersprinta uzvarētāja Kristapa Sietiņa (SS “Arkādija”) finišā uzrādītais laiks 14,61 sekundes ir šās disciplīnas labākais rezultāts Latvijā šosezon.

Arī sieviešu konkurencē Liepāja apliecināja savu spēku barjerskriešanā, un Anžela Očeratova uzvarēja 400 metru barjerskrējienā (1:04,02), bet Ieva Šēra lodes grūšanā izcīnīja 1. vietu jauniešu vērtējumā (12,27 metri) un 2. vietu sieviešu konkurencē (10,11 metri). Liepājnieces izcīnīja vēl trīs 2. vietas – Terēze Gipsle bija otrā 100 metru barjerskrējienā, Rebeka Ozolniece 400 metru skrējienā, Anastasija Ivanova ierindojās aiz Anželas Očeratovas 400 metru barjerskrējienā, bet Liepājas komanda (Una Stumbre, Terēze Gipsle, Rebeka Ozolniece, Laura Šulme) finišēja otrā stafetē.

Irīna Štūla-Pankoka piekāpās divām gados jaunākām sāncensēm un finišēja trešā 3000 metru skrējienā, bet Una Stumbre bija trešā tāllēkšanā.