Lai tiktu pie medaļām, pietrūka spēka

12.08.2007 19:08

0

Beidzies tradicionālais florbola turnīrs “Rīga Open”, kurā ar mainīgām sekmēm startējuši Liepājas florbola klubi. Vislabāk no mūsējiem veicās “Kuršu” florbolistiem, kas augstākajā divīzijā ieņēma ceturto vietu.Jau ziņojām, ka pirmās dienas spēlēs FK “Kurši” piedzīvoja vienu zaudējumu un izcīnīja arī vienu panākumu. Grupu turnīra nākamajā dienā liepājnieki startēja pēc līdzīga scenārija, vispirms uzvarot Latvijas U-19 izlasi – 3:2, bet pēdējā apakšgrupas cīņā mūsējie ar minimālu rezultātu 1:2 piekāpās somu klubam “Kirikonummi Rangers”.

“Kuršu” komandas pārstāvis Gints Siliņš pastāstīja, ka visas apakšgrupas spēles izvērtušās samērā līdzīgas, tomēr fiziski un tehniski spēcīgāki par pārējiem esot bijuši mūsējo pēdējie pretinieki no Somijas, kas acīm redzami uz turnīru bija atbraukuši cīnīties tikai un vienīgi par uzvaru. Ceturtdaļfinālam liepājnieki kvalificējās kā trešā labākā “A” grupas komanda, un pirmajā izslēgšanas mačā mūsējiem bija jāspēkojas ar vēl vienu somu komandu “Hoysa”. Lai arī cīņas gaita nebūt neliecināja, ka “Kurši” pilnībā kontrolētu notikumus laukumā, rezultāts uz tablo vēstīja pavisam kaut ko citu – jau pēc pirmajām minūtēm mūsu florbolisti bija izvirzījušies vadībā ar 4:0. Un pēc šāda pavērsiena somi salūza, un viņu vārtos bumbiņa ielidoja vēl tikpat reizes – 8:0. Pusfinālā “Kuršiem” atkal pretī stājās talsinieki un, lai gan trīs minūtes līdz cīņas beigām rezultāts bija 1:0 par labu liepājniekiem, arī šoreiz uzvaru pamanījās izcīnīt mūsu pretinieki. Šķiet, mačā pret Talsu florbolistiem mūsējie laukumā bija atstājuši visus spēkus un mazajam finālam, kas notika tās pašas dienas vakarā, enerģijas bija par maz, tādējādi zaudējums “GRIFK” komandai vairāk uzskatāms par likumsakarību nekā nejaušību – 1:6.

Jāatzīmē, ka jebkurā gadījumā FK “Kurši” var būt apmierināti ar izcīnīto ceturto vietu, jo līdz šim tas ir viņu labākais sasniegums starptautiskajos pārbaudes turnīros. Vēl priecē fakts, ka arī “Kuršu” tā sauktie dublieri sevi spēja parādīt no labākās puses cīnoties B divīzijā, taču ceturtdaļfinālā viņus apturēja Rīgas komanda “Kvinta plus” – 0:3. Diemžēl uzvaras garšu šajā turnīrā tā arī nenobaudīja “LPA” dāmas, kas atlikušajās divās apakšgrupas cīņās ar 1:2 un 1:5 zaudēja attiecīgi “Paide-Jarva” un “Oreasen IL” komandām, tādējādi grupā ierindojoties pēdējā, piektajā vietā.

Jau pēc divām nedēļām Valmierā un Rubenē norisināsies lielākais pirmssezonas pārbaudes turnīrs “Latvian Open”, kurā iecerējuši startēt arī “Kuršu” florbolisti.