Svētdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Latvija un Matīss Burģis sarūpē sensāciju

Latvija un Matīss Burģis sarūpē sensāciju
16.07.2007 19:45

0

Latvijas jauniešu galda tenisa izlase ar Liepājas galda tenisa audzēkni Matīsu Burģi priekšgalā vairāk nekā sekmīgi startē 50. Eiropas jaunatnes čempionātā, kas norisinās Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā. Komandu turnīrā 43 izlašu konkurencē Latvija sasniegusi visu laiku labāko rezultātu mūsu valsts jaunatnes galda tenisa vēsturē un ir nodrošinājusi vietu labāko astoņniekā. Pirms gada mūsu valstsvienība šajā turnīrā nospēlēja visai nesekmīgi un palika 28.vietā. Matīss arī pērn bija izlases līderis, katrā mačā izcīnot pa pāris uzvarām, taču viens viņš nebija karotājs, un par Latvijas komandas lielāko klupšanas akmeni kļuva pārējo sportistu nespēja izcīnīt trešo punktu.

Čempionāta pirmā kārta bija grupu turnīrs, kurā komandas tika ielozētas, ņemot vērā iepriekšējā čempionāta rezultātus. Tā kā Latvijai tie bija stipri viduvēji, tad vajadzēja startēt otrajā divīzijā. Visos trijos Latvijas izlases mačos Matīss savai komandai deva pa divām uzvarām, un šogad grobiņniekam teicami asistēja arī komandas biedri Vladislavs Agurjanovs un Dainis Reinholds. Uzvaras pret Somiju (3:1), Rumāniju (3:2) un Īriju (3:1) mūsējiem nodrošināja 1.vietu apakšgrupā un deva tiesības piedalīties pārspēlēs par iekļūšanu čempionāta play-off turnīrā.

Tajā pretī nāca viena no vājākajām pirmā sešpadsmitnieka komanda – Horvātija, kas, mūsējiem esot uz uzvaru viļņa, nebija nopietns šķērslis ceļā uz astotdaļfinālu – uzvara ar 3:1, un divus punktus komandai atkal deva M.Burģis. Mūsējo nākamos pretiniekus jau noteica izloze. Varianti bija divi – pašreizējie Eiropas čempioni vācieši vai arī čehi. Mūsējiem it kā nepaveicās, un iznāca mēroties spēkiem ar spēcīgajiem vāciešiem, taču Latvijas komanda vēlreiz apliecināja, ka neuzvaramu komandu nav, un vienus no visu vecumu galda tenisa turnīru favorītiem pieveica ar 3:2.

Taisnības labad jāsaka, ka Matīss, kurš Eiropas jauno tenisistu rangā ieņem 5.vietu, šajā sarakstā krietni apsteidz labāko no vāciešiem Hendriku Fusu (20.vieta), arī pārējie nav starp Eiropas grandiem. Taču šīs valsts galda tenisa sistēma ir tik spēcīga un sakārtota, ka jebkura vecuma komandas pieveikšana ir spilgts un vēsturisks notikums.

Vēl spožāks notikums ir mūsējo iekļūšana starp čempionāta astoņām spēcīgākajām izlasēm. Šāds panākums Latvijas jaunajiem galda tenisistiem nav bijis pa spēkam vēl nekad. Matīsa tēvs Aivars Burģis atceras, ka kadeti un juniori ir bijuši 12. un 15. vietā, taču ne augstāk.

Lai turpinātu saņemt uzslavas no konkurentiem, pievarēt favorītus un pārsteigt čempionāta rīkotājus, mūsējiem bija jāpieveic vēl arī Krievijas izlase. Lai gan, taisnību sakot, komplimentus mūsējie bija nopelnījuši arī neatkarīgi no šā mača iznākuma, kas Latvijai nebija labvēlīgs.

Krievijas izlase čempionātam sagatavojusies ļoti labi, un Matīss vienīgi savas cīņas trešajā setā, rezultātam esot 0:2, uztaustīja spēles pavedienu. No 4:10 viņš panāca 10:10, taču nedaudz nepaveicās un vajadzēja atzīt Artjoma Utočkina pārākumu. Labāk neveicās arī abiem grobiņnieka komandas biedriem, turklāt Reinholds trešās spēles trešajā setā pamežģīja potīti un nevarēja pabeigt maču.

Cīņā par 5.–8. vietu mūsu izlases pirmie pretinieki bija vēl viena augstākā līmeņa komanda – Francija, pret kuru latviešiem nebija nekādu izredžu, tāpēc tika apsvērta iespēja pirmdienas vakara spēli ziedot mačam par 7.vietu, kas notiks šodien. Trešdiena visiem sportistiem ir brīva, bet ceturtdien jau sāksies vienspēļu turnīrs.

Kādi gan ir iemesli Latvijas izlases lieliskajam panākumam? Pirmajā vietā varētu likt Matīsa ieguldījumu. Pēdējos pāris gados meistarību pilnveidojis Eiropas labākajā galda tenisa sistēmā, epizodiski smēlies pieredzi Eirolīgā, trenējies ar pasaules vadošajiem sportistiem. Klāt var pieskaitīt to, ka šis ir viņa pēdējais gads junioros, līdz ar to ir vēlme atvadīties skaisti. Turklāt pagaidām Matīsam ir izdevies izvairīties no angīnas – tradicionālās slimības, kas viņu piemeklē vasaras vidū. Precīzāk sakot, viņš arī šogad apslima, taču tas bija pāris nedēļu pirms čempionāta, un uz šo turnīru viņš jau ir atveseļojies.

Taču viens nav karotājs. Līdz ar to vēl lielāka nozīme ir abu pārējo Latvijas izlases dalībnieku – Vladislava Agurjanova un Daiņa Reinholda ieguldījumam.

Noteikti, ka palīdzēja arī izlases kopīgā treniņnometne Vācijā un Luksemburgā, augsta līmeņa treniņu partneri no jau minētajām valstīm, kā arī no Nīderlandes un Zviedrijas. Ārkārtīgi būtisks ir arī trenera ieguldījums. Latvijai izdevās vienoties ar ungāru speciālistu Emerihu Terebaši, kurš jau 20 gadu dzīvo un strādā Vācijā, tostarp viņam ir arī pieredze darbā ar Bundeslīgas komandām.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Matīsam Burģim Eiropas čempionāta sākums sagādājis gandrīz tikai pozitīvas emocijas.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz