Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Latvijas čempionātā LSSS audzēkņiem 20 medaļas

09.02.2017 12:09

Aizgājušās nedēļas nogalē Kuldīgas Vieglatlētikas manēžā norisinājās junioru (U20) un jauniešu (U18) ziemas svarīgākās sacensības – Latvijas čempionāts abās šajās vecuma grupās. Sacensības notika 52 disciplīnās, pirmo reizi arī 2000 metru šķēršļu skrējienā telpās, portālam pastāstīja Liepājas Sporta Spēļu skolas metodiķe un vieglatlētikas trenere Diāna Lauva.

30 disciplīnās no 52 jaunie čempioni sasniedza šosezon labākos rezultātus savās vecuma grupās Latvijā, starp tiem arī 3 liepājnieki U18 grupā – Gints Drigulis (trenere D.Stumbre) 800 metru skrējienā, ar rezultātu 1:58,69, Rojs Puks (trenere D.Lauva) 2000 metru šķēršļu skrējienā ar rezultātu 6:08,61, Rojam arī sudraba medaļa 800 metru skrējienā ar rezultātu 1:59,07 un Adrians Kālis (trenere D.Lauva) 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 8.38.

Vēl medaļas šajā vecuma grupā treneres D.Stumbres meitenēm 800 metru skrējienā – sudraba medaļa Grietai Griezītei ar rezultātu 2:20,86 un Rebekai Ozolniecei ar rezultātu 2:22,68. Anastasija Ivanova (treneris V.Goļinskis) izcīnīja otro vietu 2000 metru šķēršļu skrējienā ar rezultātu 7:59,79, Robertam Buliņam otrā vieta lodes grūšanā ar rezultātu 16.55, savukārt trešās vietas izcīnīja treneres D.Stumbres audzēknes – Reina Rozentāle 300 metru skrējienā ar rezultātu 42.55, Ieva Šēra lodes grūšanā ar rezultātu 12.31m, kā arī Krista Sprūde trīssolī ar rezultātu 11.14 m.

U20 grupā sīva cīņa norisinājās starp junioriem 300 metru skrējienā, kur sudraba medaļu izcīnīja Maksims Sinčukovs (treneris V.Beļikovs) ar rezultātu 34.94, bet bronzas medaļu izcīnīja Iļja Petrušenko (treneris V.Goļinskis) ar rezultātu 35.26. Sudraba medaļa Edvīnam Vildem (trenere D.Stumbre) 1500 metru skrējienā ar rezultātu 4:17,09, bronzas medaļas Arnim Trankalim (trenere D.Lauva) 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 8.38, Ģirtam Valdmanim (trenere D.Stumbre) tāllēkšanā ar rezultātu 6.66m. Juniorēm vienīgo medaļu izcīnīja Viktorija Osipenko (trenere D.Lauva) 800 metru skrējienā ar rezultātu 2:28,68.

Sacensību pirmās dienas noslēgumā notika 4 x 200 metru stafešu skrējiens, kur liepājnieki U18 grupā gan jaunietēm, gan jauniešiem kļuva par vicečempioniem. Jauniešu komandā startēja J.Sergejevs, G.Drigulis, A.Vecbaštiks un R.Putenis, bet meiteņu komandā – R.Ozolniece, T.Gipsle, K.Sprūde un R.Rozentāle.

U20 grupā Liepājas juniores kļuva par Latvijas čempionēm. Komandā: V.Osipenko, L.Grantiņa, S.Grīnberga un U.Stumbre. Savukārt juniori ierindojās otrajā vietā. Komandā: Ģ.Valdmanis, A.Trankalis, M.Šteinbergs un K.Jakovļevs.