Latvijas pirmā godalga

26.06.2018 07:02

Ungārijas pilsētā Ģērā norisinājās Eiropas čempionāts jauniešiem brīvajā un grieķu-romiešu cīņā, kur piedalījās arī trīs Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi. Kaspars Bondarenko mājup pārveda bronzas medaļu.

Kaspars izcīnīja 3. vietu svara kategorijā līdz 38 kilogramiem, kurā kopā startēja 24 cīkstoņi. Kvalifikācijas kārtā Kaspars ar 4:1 uzvarēja cīkstoni no Turcijas, savukārt astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā sīvā cīņā ar minimālu pārsvaru pārspēja sportistus no Gruzijas un Armēnijas. Pusfinālā Bondarenko ar 0:9 atzina vēl viena gruzīna pārākumu, bet cīņā par bronzas medaļu liepājnieks ar 5:0 uzvarēja Lietuvas cīkstoni. Liepājas Kompleksās sporta skolas treneris Jānis Rērihs atzīmēja, ka šī Latvijai ir pirmā medaļa Eiropas jauniešu čempionātos.

Labu turnīru aizvadīja arī Edgars Laugalis, kurš izcīnīja 7. vietu svara kategorijā līdz 57 kilogramiem, kurā startēja 31 sportists. Kvalifikācijas kārtā un astotdaļfinālā Edgars izcīnīja divas priekšlaicīgas uzvaras pār Igaunijas un Somijas cīkstoņiem, savukārt ceturtdaļfinālā nenosargāja trīs punktu pārsvaru un ar 3:7 piekāpās sportistam no Krievijas.

Vēl šajās sacensībās piedalījās liepājnieks Dāvids Dvīnis, kuram šīs bija pirmās šāda līmeņa sacensības. Dāvids jau pirmajā cīņā ar 0:9 zaudēja Turcijas sportistam un izstājās no turpmākās cīņas, noslēgumā ieņemot 21. vietu.