Latvijas – Polijas mačsacīkstē pārāki poļi

18.06.2019 07:01

Jūnija vidū Liepājas minigolferi Polijas kūrortpilsētiņā Kriņica Morskā piedalījās starptautiskā turnīrā, kā arī startēja tradicionālā Latvijas – Polijas mačsacīkstē.

Sacensības notika uz Polijas vieniem no labākajiem eternīta laukumiem, turklāt daži celiņi bija diezgan sarežģīti un vairākiem sportistiem sagādāja nopietnas raizes. Sacensību pirmajā dienā laika apstākļi bija nesaudzējoši – līča pusē cepināja saule, valdīja mežonīgs +30 grādu karstums. Turklāt ceturtajā aplī iejaucās kārtīga lietusgāze un spēli uz stundu nācās pārtraukt. Turpinājumā gan izdevās nospēlēt visu plānoto pirmās dienas sacensību programmu.

Junioru U19 klasē lieliski spēlēja abi Liepājas minigolferi. Ilgu laiku sacensību līderis bija Rūdolfs Lagzda, taču pēdējā aplī liepājniekam spēle nevedās un viņu finišā panāca otrs Liepājas juniors Emīls Šimanskis. Abi mūsējie finišēja ar pilnīgi vienādu rezultātu (239 punkti), un nācās rīkot pārspēli, kurā pie otrā laukuma uzvaru izcīnīja Lagzda. Abi mūsu juniori iekļuva arī “Open” superfinālā, kurā spēlēja astoņi labākie dalībnieki no visām grupām.

Sieviešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja liepājniece Kristiāna Kirša (264 punkti), kura bija krietni labāka par pārējām šī turnīra dalībniecēm. Latvijas Minigolfa klubu asociācijas prezidentei Inesei Kupcei, kura Polijas turnīrā spēlēja pirmo reizi, līdz 3. vietai pietrūka septiņi punkti, un viņa ierindojās 4. vietā.

Senioru grupā pēc vairāku gadu pārtraukuma uzvaru izcīnīja Sopotas pārstāvis Bogdans Milohs. Savukārt Liepājas vecmeistars Verners Kiršs otrajā sacensību dienā saspringtā cīņā ieguva 3. vietu, par vienu punktu apsteidzot savu mūžseno sāncensi Mihalu Mozoro no Varšavas.

Vīriešu grupā un arī “Open” grupā visai pārliecinošu uzvaru izcīnīja Lukašs Kusakevičs no Kolobžegas. Labākais mūsu pārstāvis vīriešu grupā bija grobiņnieks Reinis Mārtiņš Miķelsons, kurš izcīnīja 5. vietu, bet “Open” vērtējumā Rūdolfs Lagzda sasniedza 4. vietu.

Paralēli “Kriņica Morska Open” turnīram jau piekto gadu norisinājās Latvijas – Polijas mačsacīkste. Otrā posma sacensībās katrā aplī abu valstu pārstāvjiem tika ieskaitīti pa pieciem labākiem rezultātiem. Pēc pirmā posma sešu apļu mača, kurš februārī notika starptautiskā turnīra “Liepāja Open 2019” laikā, Latvijas izlase bija izvirzījusies komfortablā vadībā ar 84 punktu pārsvaru.

Kriņica Morskā Polijas minigolferi izrādījās gana neviesmīlīgi. Mājiniekiem sešos apļos izdevās ne tikai atgūt 84 punktu deficītu, bet uzvarēt ar 122 punktiem un summā triumfēt ar 38 punktu pārsvaru, tādējādi otro reizi pēc kārtas piecu gadu laikā atstāt lielo ceļojošo kausu pie sevis Polijā.