Lauris Gūtmanis nepārspēts arī Baltijā

22.07.2009 07:03

Alūksnē aizvadīts Baltijas čempionāts ūdens motosportā, kurā ar mainīgām sekmēm startējuši Liepājas komandas “UPB Energy” braucēji, kuri komandu vērtējumā šoreiz ieņēmuši otro vietu.

Baltijas čempionāts Latvijas komandu pārstāvjiem bija zīmīgs arī ar to, ka izcīnītās vietas ņēma vērā arī Latvijas čempionāta ieskaitē – Alūksnē tika aizvadīts pašmāju čempionāta otrais posms, kurā liepājnieku mērķis, protams, bija nostiprināt savas līderpozīcijas komandu un individuālajā vērtējumā.

Līdz ar mūsu ziemeļu un dienvidu kaimiņu iesaistīšanos cīņā par medaļām sacīkstes izvērtās gana spraigas, un tikai vienā no laivu klasēm “UPB energy” braucējs stājās uz goda pjedestāla – to paveica nesen par pasaules čempionu kļuvušais Lauris Gūtmanis, kurš izrādījās ātrākais S-550 laivu klasē. Turklāt, īstenojot veiksmīgu komandas taktiku, mūsējiem šajā klasē izdevās izcīnīt arī otro vietu (Pēteris Pelnēns). Savukārt cits liepājnieks Artūrs Brolītis, kurš pasaules čempionātā visai nopietni apskādēja savu laivu, Alūksnē nestartēja.

Šoreiz par uzvarētāju RN-2000 klasē neizdevās kļūt Liepāju pārstāvošajam Mārim Vasiļevskim, kurš tehnisku defektu dēļ, palika otrais, tāpat kā Ēriks Ķiepe-Kipge O-350 laivu klasē. Līdz pat pēdējam, trešajam braucienam stabilā otrā vietā T-550 ieskaitē atradās Jānis Zarečņevs, kurš pēc avārijas pēdējā braucienā atkrita uz trešo vietu (vēl šajā klasē piekto vietu ieņēma Zaiga Balode). Ne tik sekmīgs starts mūsējiem arī JT-250 klasē, kur mūsu jaunieši Māris Gūža un Guntis Atmats ierindojās attiecīgi 8. un 18. pozīcijā. Baltijas čempiona tituls tika izcīnīts arī prestižajā F-2 klasē, kurā liepājnieks Mārtiņš Bergolcs izcīnīja trešo vietu, priekšā palaižot vienīgi Uvi un Ati Slakterus.

Komandu kopvērtējumā šoreiz labākie izrādījās Bauskas ūdens motosportisti, bet pašreizējie Latvijas čempioni “UPB Energy” braucēji palika otrie.

Latvijas čempionāta nākamais posms paredzēts 8. augustā un notiks Jūrmalā.

Miks Kuncītis,

Pavisam nesen izcīnītajam pasaules čempiona titulam S-550 laivu klasē Lauris Gūtmanis Alūksnē pievienoja arī Baltijas čempionāta ātrākā braucēja titulu.