Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Līdz finālturnīram pietrūka puspunkta

20.12.2007 18:55

0

Spēcīga līmeņa ātrspēles turnīrā Polijā piedalījušies vairāki Liepājas šahisti. Vislabāk no mūsējiem veicās Vadimam Daškevičam, kas palika soli no iekļūšanas sacensību finālā. Polijas galvaspilsētā Varšavā notiekošajā ātrspēles turnīrā bija pulcējušies 580 šahistu teju no visas pasaules. Lielākā daļa dalībnieku, protams, pārstāvēja mājiniekus, taču bija arī viesi no tādām visnotaļ tālām valstīm kā Indija un Argentīna.

Arī dalībnieku sastāva ziņā šis bija spēcīgs turnīrs, kurā zināmākais varētu būt kādreizējais PSRS šahists Arturs Jusupovs, kas pašlaik pārstāv Vāciju.

Turnīra nolikums paredzēja, ka pēc pirmajām astoņām kārtām pirmie 16 šahisti turpina cīņu par sacensību galveno balvu. Pussoļa jeb, precīzāk – puspunkta attālumā no superturtnīra palika Vadims Daškevičs, bet, neiekļuvis starp labākajiem, viņš kopējā vērtējumā pēc 13 kārtām ar 9 punktiem ierindojās 25.vietā.  Pārējie liepājnieki pirmajā simtniekā neiekļuva – Vitālijs Daškevičs ar 8 punktiem bija 108., Ritvars Reimanis ar 7,5 punktiem ierindojās 142.vietā (10.vieta jauniešu konkurencē), Valentīna Vainovska ar 6,5 punktiem bija 301., Jānis Veits ar 6 punktiem – 337.

Ir beidzies Liepājas čempionāts šahā ar klasisko laika kontroli, un par pilsētas čempionu kļuvis Āris Ozoliņš, kas 13 kārtās iekrāja 11,5 punktus. Par pusotru punktu no viņa atpalika Arkādijs Kovaļevskis, bet trešais ar 9,5 punktiem bija Ritvars Reimanis.

Šogad pēdējās sacensības Liepājā norisināsies 28.decembrī, kad uzzināsim Liepājas čempionu ātrspēlē.