Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Lieliska galotne torņu galotnē

29.11.2007 18:42

0

Starptautiskā “Tempo” šaha turnīrā Puhajarves pilsētā Igaunijā sekmīgi piedalījies liepājnieks Vadims Daškevičs, kas spēcīgajā konkurencē izcīnīja 1.vietu. Prestižajās sacensībās tika aizvadīts viena riņķa turnīrs, kurā Daškevičs izcīnīja 23,5 punktus no 29 iespējamajiem. Šāds rezultāts liepājniekam ļāva dalīt 1.–4.vietu.

Lai arī sacensību rīkotāji par turnīra uzvarētājiem pasludināja visus četrus sportistus, Vadims bija labākais arī pēc papildrādītājiem, bez tam atmiņā noteikti paliks izcīnītā uzvara pret kādreizējo pasaules elites šahistu Viktoru Korčnoju, kurš pēc zaudējuma atzina, ka pirmo reizi savā karjerā ir piekāpies torņu galotnē. Šajā turnīrā piedalījās vēl viens Liepājas šahists – Āris Ozoliņš, kas ar 17,5 punktiem ierindojās 10.vietā.

Liepājnieki sekmīgi piedalījušies arī Kuldīgas 43.kausa izcīņā komandām, kurā vēl startēja arī mājinieki, Jelgavas un Rīgas pārstāvji. Deviņu komandu konkurencē 1.vietu izcīnīja mūsu pilsētas komanda “Vējš”, kuras rindās spēlēja Arkādijs Kovaļevskis, Aleksandrs Černogorovs un Jānis Veits. Tādējādi liepājnieki šajās tradicionālajās sacensībās triumfēja jau trešo gadu pēc kārtas. Divas pārējās mūsu pilsētas komandas “Kaija” un “Liepava” ierindojās attiecīgi 6. un 7.vietā.

Jau ierasts, ka Vadimam Daškevičam veiksmīgāk izdodas startēt ātrā šaha sacensībās.