Piektdiena, 17. janvāris Tenis, Dravis

Liepājas skolēni izkustas Olimpiskajā dienā

Liepājas skolēni izkustas Olimpiskajā dienā
Foto: Egons Zīverts
20.09.2019 16:35

liepajniekiem.lv

Piektdien, 20.septembrī, visā Latvijā, tai skaitā arī Liepājā norisinājās ikgadējā Olimpiskā diena, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Rīkotāju aplēses liecināja, ka šogad mūsu valstī sportiskajās aktivitātēs vienojās 150 tūkstoši skolēnu.

Šīs nedēļas lietainā laika dēļ kā Olimpiskās dienas potenciālās norises vietas tika minēts gan “Daugavas” stadions, gan tā alternatīva – Olimpiskais centrs.

Lai arī piektdienas rīts bija saulains, vairāki simti Liepājas skolu audzēkņu uz fiziskajām aktivitātēm pulcējās Locā un tam blakus esošajā vieglatlētikas manēžā.

Kopīgajai rīta rosmei sekoja strītbola un minifutbola turnīri, kā arī stafetes un orientēšanās sacensības.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere uzsver, ka Olimpiskā diena ir nozīmīga jaunā mācību gada tradīcija: “Dalība Olimpiskajā dienā ir ļoti atbalstāms un vajadzīgs pasākums, kā daļa no skolas dzīves un mācību procesa. Zinām, ka sportojot attīstītam savu personību, iegūstam augstāku pašapziņu, cīņas sparu, drosmi,  garīgu izturību. Sportojot mēs attīstām mērķtiecību, disciplinētību un atbildības izjūtu, jo mans individuālais sniegums var ietekmēt arī visu komandas darbu un rezultātu. Sportot nozīmē sevi norūdīt – būt gatavam arī zaudēt, neatsakoties no vēlmes gūt jaunus panākumus! Novēlu visiem “olimpiešiem” gūt gandarījumu un izbaudīt kopā sportošanas prieku!”

No sacensību vietās satiktajiem dažiem jauniešiem puiši pret šo sportisko sarīkojumu bija noskaņoti nedaudz skeptiskāk nekā meitenes, tomēr kopumā olimpiskā diena skolēniem patīkot. Gan tādēļ, ka tā ir iespēja sacensties ar citu skolu audzēkņiem, gan, protams, tādēļ, ka nav jāapmeklē stundas.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)