Liepājas tenisisti dominē Latvijas jaunatnes olimpiādē

08.07.2019 15:49

No 5. līdz 7.jūlijam Jelgavā norisinājās Latvijas jaunatnes olimpiāde, kuras ietvaros norisinājās arī tenisa sacensības. Šīs sacensības neiztika arī bez Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņu dalības, kuri demonstrēja izcilus sasniegumus – uzvarot kā vienspēlēs, tā arī dubultspēlēs.

Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Dāvis Rolis, Kārlis Vēberis, Ričards Špaks, Dāvids Špaks, Didzis Vārna, Alise Vindiga un Elza Tomase, informē sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Zēnu konkurencē vislabāko sniegumu demonstrēja Dāvids Špaks, kurš jau 1.kārtā ar 6-2 6-4 pārspēja ar 1.numuru izsēto Dāvi Alksni (Centrālais TK). Pusfinālā D.Špakam pretim stājās cits liepājnieks – Kārlis Vēberis. Dāvids nodrošināja sev vietu finālā pārliecinoši ar 6-0 6-0, liekot Kārlim sacensties par 3.vietu. Spraigā cīņā par 3.vietu Kārlis Vēberis bija spiests atzīt ar 2.numuru izsētā Edvarda Šnepsta (Ādaži TC) pārākumu ar 4-6 6-2 2-6, līdz ar to Kārlis Vēberis ierindojās 4.vietā. Savukārt, Dāvids Špaks cīņā par uzvaru sacentās pret Renardu Skuteli (Daugavpils Individuālo sporta veidu skola). Ar rezultātu 6-2 6-2 Latvijas jaunatnes olimpiādē uzvaru izcīnīja liepājnieks Dāvids Špaks.

Meiteņu konkurencē abas liepājnieces, demonstrējot lielisku tenisa spēli, nodrošināja turnīrā liepājnieču finālu. 2.vietu ieguva Alise Vindiga, jo liepājnieču finālā ar 6-2 6-1 uzvaru izcīnīja Elza Tomase, izcīnot 1.vietu jaunatnes olimpiādē.

Zēnu dubultspēļu sacensībās uzvaru izcīnīja liepājnieki Dāvis Rolis un Dāvids Špaks, bet Kārlis Vēberis un Didzis vārna izcīnīja 3.vietu. Savukārt, meiteņu dubultspēļu sacensībās 1.vietu izcīnīja liepājnieces, vienspēļu finālistes – Elza Tomase un Alise Vindiga.