Liepājas vieglatlēti ar labiem rezultātiem startē Eiropas čempionātos

22.08.2019 14:05

Vieglatlētiem ir noslēgušās Eiropas līmeņa sacensības, kurās Latvijas izlases sastāvā ir startējuši seši Liepājas Sporta spēļu skolas (LSSS) audzēkņi un uzrādījuši vērā ņemamus rezultātus, informē skolas pārstāve Simona Laiveniece.

Treneres Daigas Stumbres audzēkne Krista Sprūde pirmās līgas Eiropas komandu čempionātā daudzcīņā, kas notika jūlijā Portugālē, ar 4660 punktiem ierindojās 19.vietā. Latvija izlase palika pirmās līgas noslēdzošajā, sestajā, pozīcijā, kas kopējā kontinenta rangā tai deva 14.vietu.

Jūlija otrajā pusē Zviedrijā notika Eiropas čempionāts U20 vecuma grupā. 400 metru vīriešu barjerskrējiena pusfinālā Daigas Stumbres audzēknis Gints Drigulis finišēja pēc 52.97 sekundēm, kas IAAF lapā tagad norādīts kā personīgais rekords. Finālam vajadzēja vismaz 51.94. Sacensību noslēgumā Gints Drigulis tika klasificēts 14.pozīcijā.

Treneres Diānas Lauvas audzēknis Rojs Puks 1500 metros ar jaunu personīgo rekordu ierindojās 17.vietā 1500 metru distancē – sportists priekšsacīkstēs finišēja ar laiku trīs minūtes un 54,18 sekundes, sasniedzot savu labāko rezultātu, kas deva astoto vietu. Tikmēr kopvērtējumā viņš ierindojās 17.vietā starp 21 skrējēju. Finālam kvalificējās 12 labākie, tikmēr Rojs Puks no tā atpalika par nedaudz vairāk nekā četrām sekundēm.

Sacensībās piedalījās arī treneres Daigas Stumbres audzēkne Grieta Griezīte, kura 400 metru barjerskrējiena distancē nepārvarēja atlases pirmā posma slieksni un trešajā priekšskrējienā palika 6.vietā, bet kopvērtējumā ar rezultātu 1:02,61 ierindojās 24. pozīcijā starp 25 finišējušajām sportistēm.

Savukārt jūlija beigās Baku (Azerbaidžāna) notikušajā Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā U18 vecuma grupai piedalījās Vjačeslava Goļinska audzēknis Dmitrijs Ļašenko, kurš 400 metrus barjerās veica 53.41 sekundēs, kas ar jaunu personīgo rekordu ļāva viņam ierindoties 6.vietā.

Otrās līgas Eiropas komandu čempionātā pieaugušajiem, kas augustā notika Horvātijā, Rojs Puks startēja 1500 metros, veicot tos ar rezultātu 3:59,48 un ierindojoties 7.vietā, bet otro vietu 4×400 metru stafetē ar rezultātu trīs minūtes un 7,73 sekundes izcīnīja Latvijas komanda, kuras sastāvā LSSS vieglatlēts Iļja Petrušenko. Latvija Horvātijā notikušajās sacensībās ar 306 punktiem ieņēma ceturto vietu, tādējādi šajā līgā startēs arī nākamreiz.