Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Liepājnieki pārvar pirmo atlases kārtu cīņā par iekļūšanu Latvijas badmintona izlasē

18.09.2019 12:00

14.septembrī Siguldā Liepājas badmintonisti piedalījās U15 Latvijas izlases kandidātu kopējā treniņā, vairākkārtēju Latvijas čempionu – Paula Gurecka un Kristīnes Šeferes vadībā.

Latvijas izlasē ir pieteikušies 32 jaunieši, tostarp pieci liepājnieki.  Viņu sniegums tiks vērtēts vairākos atlases posmos, summējot sasniegtos rezultātus.

Latvijas apvienotās badmintona līgas pirmā posma sacensības Siguldā bija arī pirmā atlases kārta Latvijas U15 badmintona izlasei.   Liepāju turnīrā pārstāvēja Marta Heize, Žanete Griniece, Leonardo Golovčenko, Dinārs Bronka un Arnolds Tiļļa.

2.vietu puišu dubultspēlēs izcīnīja Leonardo Golovčenko un Dinārs Bronka, kas pēc uzvarām divos trīs setu mačos, finālā ar 11:21 un 15:21 zaudēja Jānim Jaunslavietim (Valka) un Pjotram Dobrovoļskim (Valga, Igaunija). Puiši arī turpinās cīņu par iekļūšanu U15 Latvijas izlases sastāvā.

Marta Heize un Žanete Griniece meiteņu dubultspēlēs izcīnīja 4.vietu – mazajā finālā (15:21, 17:21) atzīstot rīdzinieču Diānas Bezpalovas un Marjas Mediņas pārākumu. Sasniegtais rezultāts, vecuma ierobežojuma dēļ, liepājniecēm nedod vietu U15 izlasē, taču saglabā iespēju iekļūt U16 izlasē.

Liepājnieki startēja arī jauktajās dubultspēlēs, kur Leonardo Golovčenko pārī ar Martu Heizi izcīnīja dalītu 5.vietu, bet  Dinārs Bronka un Žanete Griniece palika 9.vietā.

Meiteņu vienspēlēs Marta Heize izcīnīja dalītu 7.vietu, savukārt Žanete Griniece ierindojās dalītā 11.vietā.

Puišu vienspēlēs Leonardo Golovčenko ierindojās dalītā 13.vietā, bet Dinārs Bronka un Arnolds Tiļļa – dalītā 15.vietā.