Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns

Liepājnieks izcīna Arnolda Knīša balvu

04.12.2007 16:48

0

Aizvadītā nedēļā galvaspilsētā skanēja gongs – norisinājās vērienīgi boksa mači kā jauniešiem, tā junioriem un pieaugušajiem. Liepāju pārstāvēja Kompleksā sporta skola un “Boksa akadēmija”. Prestižo Arnolda Knīša balvu izcīnīja Aivars Romanovskis. Visvairāk godalgu izcīnīja mūsu jaunieši, kas kopumā tika pie četrām zelta un tikpat sudraba medaļām.

Par uzvarētājiem kļuva Oskars Stamers (līdz 40 kg), Sarkis Babahanjans (līdz 46 kg), Jānis Valkīrs (līdz 52 kg) un Kristaps Zuļģis (līdz 66 kg), bet otrās vietas ieguva Gatis Feldbergs (līdz 44 kg), Agnis Ukstiņš (līdz 50 kg), Oskars Millers (līdz 57 kg) un Romāns Jarošenko (līdz 80 kg).

Paralēli šiem mačiem Hanzas vidusskolā norisinājās tradicionālā A.Knīša balvas izcīņa pieaugušajiem un E.Girgensona piemiņas turnīrs junioriem, kuros Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi izstājās jau pirmajās cīņās. Neveiksmīgs šis turnīrs izvērtās arī vienam no Liepājas labākajiem bokseriem – grobiņniekam Bruno Biģelim, kurš tiesnešu kļūdas dēļ bija spiests startēt smagākajā svara kategorijā, nevis sev ierastajā – līdz 91 kilogramam. Laikam jau likumsakarīgi, ka mūsu sportists 126 kilogramus smagajam lietuvietim piekāpās otrajā raundā, kad no tālākas cīņas atteicās. Veiksmīgāk startēja “Boksa akadēmijas” pārstāvji – par Knīša balvas ieguvēju skaistā un tehniskā cīņā kļuva pēdējā pasaules čempionāta dalībnieks Aivars Romanovskis (līdz 60 kg), kurš finālā pārspēja Lietuvas sportistu, bet bronzas godalga tika arī pasaules čempionātā startējušam Germanam Grekovam (līdz 64 kg). Savukārt junioru konkurencē trešās vietas ieņēma Deniss Ņesterenko (līdz 60 kg) un Aleksejs Pastuhovs  (līdz 69 kg).

Šogad mūsu bokseriem vairs mači nav paredzēti, taču pēc jaunā gada sezona turpināsies un drīz vien notiks arī pilsētas čempionāts boksā. Tikmēr “Boksa akadēmijas” pārstāvji gatavojas doties uz Ungāriju, kur notiks starptautisks turnīrs, bet galvenie starti plānoti vasaras sākumā, kad Romā norisināsies atlases mači olimpiskajām spēlēm Pekinā – tajos iecerējuši startēt Grekovs un Romanovskis.