Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mākslas vingrotājas jau gatavojas olimpisko spēļu atlasei

Mākslas vingrotājas jau gatavojas olimpisko spēļu atlasei
16.09.2006 09:31

0

Atslēgvārdi

Jau aptuveni pēc mēneša jaunās sezonas pirmās sacensības aizvadīs Liepājas mākslas vingrotājas, arī pašlaik šī sporta veida spēcīgākā pārstāve Latvijā – Marina Kisluhina. Mākslas vingrošana ir unikāla ar to, ka viena gada laikā šī sporta veida pārstāvji aizvada divas sezonas. No septembra līdz decembrim ir viena sezona, gada sākumā sportistes nedaudz atpūšas, un tad laika posmā no februāra līdz jūnijam aizvada otro sezonu.

Lai arī tagad Liepājas Vingrošanas sporta skolas audzēknes gatavojas jaunajai 2006./2007.gada sezonai, par svarīgākajām sacensībām ir uzskatāms pasaules čempionāts, kas 2007.gada rudenī notiks Grieķijā. Īpaši nozīmīgas sacensības, kas notiks olimpisko spēļu dzimtenē, padara apstāklis, ka šis pasaules čempionāts būs vienīgā atlase 2008.gada olimpiskajām spēlēm. Tā kā mākslas vingrošanā ir svarīgi nepārtraukti atrasties tiesnešu uzmanības lokā, var uzskatīt, ka mūsējās jau tagad ir uzsākušas gatavošanos olimpisko spēļu kvalifikācijai.

Ir grūti vērtēt Latvijas spēcīgākās vingrotājas, liepājnieces Marinas Kisluhinas izredzes kvalificēties vienam no pašiem nozīmīgākajiem sporta notikumiem pasaulē, kas pēc diviem gadiem norisināsies Pekinā. Mūsu sportiste jau vairākus gadus startē senioros un pamatoti var cerēt uz iekļūšanu to 36 vingrotāju skaitā, kas Grieķijā nodrošinās ceļazīmi uz Ķīnu. Un tomēr ir vairāki “bet”.

Ar to vien, ka 17 gadu vecā liepājniece nostartēs labi, var nepietikt, ir nepieciešama spēcīga komanda, jo ceļazīmes tiks dalītas atkarībā no valsts izlašu ieņemtajām pozīcijām pasaules čempionātā.

Ja par savas audzēknes varēšanu sportistes trenere Tatjana Ņikitina ir itin pārliecināta, tad par valstsvienības spēku māc satraukums. “Iepriekšējā pasaules čempionātā Marina ieņēma 41.vietu, kas viņai kā jaunai sportistei, kura čempionātā tikai debitēja, ir atzīstams rezultāts, savukārt pārējās Latvijas izlases pārstāves planētas aptuveni 120 spēcīgāko vingrotāju sabiedrībā ierindojās kādas 40 vietas zemāk,” stāsta T.Ņikitina.

Pie tam jāņem vērā arī dažādi papildnosacījumi, piemēram, piecas spēcīgākās valstis iegūs pa divām ceļazīmēm uz olimpiādi, bet vēl četras vietas iegūs tā saucamo wild card īpašnieki. Šīs kartes parasti saņem valstis, kuras, ievērojot sportiskos principus, par olimpiskajām spēlēm nevarētu pat sapņot.

Par Latvijas tiesnešu lēmumiem attiecībā uz punktu piešķiršanu vietējās sacensībās, kurās tiek noteikts Latvijas izlases dalībnieču sastāvs, Tatjana Ņikitina ir nedaudz neizpratnē: “Ne vienmēr ir skaidrs, pēc kādiem kritērijiem (sportistēm) tiek piešķirti punkti. Varbūt tās ir intrigas, lai dabūtu savu audzēkni uz starptautiskām sacensībām, pat nepadomājot, ko šī sportiste tur darīs. Tomēr drīzāk jau tas norāda uz zemu kopējās tiesāšanas līmeni, nevis apzinātu, tendenciozu tiesāšanu. Tomēr kā var izveidoties tāda situācija, ka Latvijā Marina izlases otro numuru apsteidz par puspunktu, bet starptautiskajās sacensībās – par 50 vietām.”

Vēl vienas nozīmīgas sacensības paredzētas nākošā gada jūlijā Itālijā, kad norisināsies Eiropas čempionāts. Atšķirībā no pasaules meistarsacīkstēm, Eiropas spēcīgāko sportistu sacensības norisinās katru gadu. Vienu gadu spēcīgākās vingrotājas noskaidro juniores, bet otru – seniores.

Šīgada čempionāts juniorēm norisinās Maskavā, un turp dodas arī Latvijas komanda, tomēr liepājnieču izlases sastāvā nav. Diāna Kelehsašvili gan pretendēja uz iekļūšanu valstsvienībā, bet viņai savainojuma dēļ pērnā sezona bija ļoti neveiksmīga, un reāli pretendēt uz vietu izlases sastāvā viņa nevarēja.

To, kādas sekas mākslas vingrošanā izraisa ilgstošs savainojums vai slimība, skaidro Tatjana Ņikitina: “Sportistēm nepārtraukti ir jāatrādās spēcīgāko vingrotāju un nozīmīgāko sacensību apritē, lai iegūtu tiesnešu labvēlību. No tiesāšanas subjektivitātes nekur neaizbēgsi. Var teikt, ka visām sportistēm ir jāizstāv rinda, pirms tevi novērtēs ar augstāku atzīmi. Tā kā Marina jau vairākus gadus ir veiksmīgi startējusi dažāda līmeņa sacensībās, atstājusi par sevi pozitīvu iespaidu un vērtējumus kā par labu un perspektīvu sportisti, uzskatu, ka šogad viņai ir cerības sasniegt augstus rezultātus.”

Septiņpadsmit gadu vecā Marina senioru grupā sāka startēt jau 15 gadu vecumā, bet tajā pašā gadā pamainījās starptautiskie noteikumi, nosakot, ka juniores turpmāk skaitīsies līdz 16 gadu vecumam, līdz ar to tagad viņa jau divus gadus ir startējusi pieaugušo vērtējumā, bet citas viņas konkurentes tikko būs ienākušas spēcīgāko vingrotāju apritē, kas vērtējams kā liepājnieces ieguvums.

Palīdzīgu roku mākslas vingrotājām sniedz gan Kompleksā sporta skola, gan Pilsētas dome, gan 7.vidusskola, kas atļauj izmatot viņu sporta zāli nodarbībām, ir arī sponsori. Visu summējot, svarīgākajiem mačiem pietiek, bet uz visām sacensībām, kur vajadzētu braukt, nesanāk. “Piemēram, lai taupītu līdzekļus, mums bija izvēle aizbraukt uz sacensībām Nīderlandē vai Vācijā. Nolēmām doties uz Holandi, tomēr negaidīti savainojumā iedzīvojās Viktorija Seļivanova, kas diezgan pamatoti pretendē uz vietu izlasē, un palikām vispār bez sacensībām,” stāsta T.Ņikitina.

Pēdējos mačus liepājnieces jūnijā aizvadīja Narvā, kur norisinājās starptautiskas sacensības, kurās piedalījās vingrotājas no piecu valstu 18 dažādām pilsētām. Marina Kisluhina Igaunijā izcīnīja uzvaru senioru ieskaitē, bet Diāna Kelehsašvili  junioros ieņēma 6.vietu.
Savukārt jaunās sezonas plānos ietilpst došanās uz neoficiālo pasaules čempionātu Francijā, “Grand Prix” turnīriem Maskavā, Kijevā, Minskā, bet līdzdalība pārējās sacensībās būs atkarīga no finansiālajām iespējām.

Tuvākās sacensības oktobra vidū būs Rīgas čempionāts – diezgan laba līmeņa sezonas atklāšanas turnīrs. Pie tam tas būs reitinga turnīrs, kas palīdzēs noteikt izlases dalībnieces, savukārt novembrī notiks Latvijas kausa izcīņa.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz