Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Matīss Burģis no Latvijas izlases vienīgais gūst uzvaras galda tenisā

24.11.2010 16:00

Latvijas galda tenisa vīriešu izlase Eiropas Nāciju līgas trešās divīzijas – “Standard Division” – A grupas cīņā otrdien ar rezultātu 2-3 izbraukumā atzina Šveices komandas pārākumu.

Vienīgās uzvaras Latvijai izcīnīja tās līderis Matīss Burģis. Pasaules ranga 119.vietā esošais Burģis ar 3-0 pieveica pasaules ranga 909.vietā esošo Marku Altermatu, bet ar 3-1 pārspēja ranga 502.vietas īpašnieku Denisu Josē.

Pārējās vienspēlēs ranga 740.vietā esošais Vladislavs Agurjanovs ar 1-3 piekāpās Josē, bet ranga 1204.vietā esošais Artūrs Reinholds ar 0-3 kapitulēja Nikolā Mileram, kurš pasaules rangā atrodas 374.pozīcijā. Līdz ar to pirms izšķirošās dubultspēles rezultāts bija neizšķirts 2-2.

Savukārt pēdējā mačā Reinholds un Agurjanovs tikai piecu setu cīņā ar 2-3 piekāpās Kristianam Kocam un Nikolam Meleram. Zīmīgi, ka arī šajā mačā piektajā setā šveicieši bija pārāki tikai ar 11:9.

Arī pirmā spēle starp Latviju un Šveici pagājušā gada aprīlī Liepājā ritēja tikpat dramatiski. Arī toreiz uzvarētājs noskaidrojās piektās spēles piektajā setā, kurā Latvijas galda tenisisti tomēr bija pārāki.

Šis Latvijai bija piektais zaudējums sešās cīņās. Sākotnēji Latvija ar 1-3 izbraukumā zaudēja Slovēnijas valstsvienībai, pēc tam ar 3-2 savā laukumā pieveica Šveici, tad ar vienādu rezultātu 2-3 zaudēja Luksemburgas (izbraukumā) un Slovēnijas (savā laukumā) valstsvienībām, bet augustā ar 0-3 savā laukumā kapitulēja Grieķijai.

Kopvērtējumā Latvijas galda tenisisti ieņem ceturto vietu piecu komandu konkurencē.

Nākamajā cīņā Latvijas izlase 21.decembrī savā laukumā tiksies ar Luksemburgu, bet sacensību noslēgumā nākamā gada 1.martā izbraukumā spēkosies ar Grieķiju.

Kā ziņots, Nāciju līgas trešajā divīzijā spēlē deviņas komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās un sacenšas par 17. līdz 25.vietu. Izlases aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura pa divām labākajām valstsvienībām turpinās cīņu par iekļūšanu otrajā līgā – “Challenge Division” -, kurā spēlē Eiropas ranga 9.-16.vietas īpašnieces. Latvijas izlase jau zaudējusi izredzes uz kādu no pirmajām divām vietām grupā.