Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Medaļām ražīga olimpiāde

13.05.2007 20:38

0

Svētdien Ventspilī noslēdzās Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā piedalījās arī Liepājas un tās rajona sportisti, kopā izcīnot 34 medaļas. Visvairāk medaļu mūspuses jaunieši izcīnīja grieķu-romiešu un brīvajā cīņā – 12, no kurām sešas bija zelta. Lieliski startēja Viktora Livdāna audzēkņi – Kristaps Kalnakārklis un Mareks Garbars, kuri izcīnīja uzvaras abos cīņu veidos. Vēl grieķu-romiešu cīņā nepārspēts palika Arturs Panamorjovs, bet meiteņu brīvajā cīņa zelta godalgu ieguva Diāna Kelehsašvili.

Atzīstami startēja arī mūsu vieglatlēti, kopā izcīnot desmit medaļas, taču līdz augstākā kaluma godalgām aizsniegties izdevās tikai diviem – Aleksandram Čarkinam, kurš bija ātrākais 3000 metru skrējienā (9:13,22), bet Liepājas rajona sportists Kārlis Kalns pārliecinoši uzvarēja lodes grūšanā – 15,43.

Latvijas Jaunatnes olimpiādē zelta laurus plūca arī Liepājas rajona ložu šāvēji, kas sacensībās Aizputē tika pie trīs medaļām, tomēr uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stājās tikai Ance Brikmane, kura bija labākā vingrinājumā MŠ-60.

Teicamus rezultātus peldēšanā no mūsējiem sasniedza talantīgais Ņikita Duboviks, kuram 100 (1:00,15) un 200 (2:12,12) metru peldējumos uz muguras īstu konkurentu neatradās un liepājnieks kļuva par pārliecinošu uzvarētāju. Pavisam peldēšanā Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi izcīnīja sešas godalgas, viena no tām – bronza – tika izcīnīta 4×50 metru brīvā stila stafetē.

Šoreiz ar sudraba un bronzas medaļām, kas kopskaitā bija trīs, nācās samierināties Vaclava Jaževiča trenētajiem džudistiem, jo galvenais pretendents uz uzvaru – Marks Zinovenko cieta neveiksmi pusfinālā, bet Ņikita Agaponovs zaudēja finālcīņu.

Liepājas Kompleksās sporta skolas airētāji šogad nespēja cīnīties par godalgām, jo mūsu lielākā cerība Aleksandrs Ņepačatovs smaiļošanas sacensībās 1000 metru startēja apslimis un 500 metros uz starta neizgāja.

Nepārāk veiksmīgs lielākais Latvijas sporta sarīkojums izvērtās Liepājas rajona handbola komandām – gan jaunieši, gan jaunietes cieta zaudējumus praktiski visās spēlēs. Līdzīgas sekmes bija arī Liepājas zēnu florbola komandai.