Neizšķirts izspruka pēdējās sekundēs

07.02.2011 20:10

Latvijas handbola virslīgas spēlē sāpīgu zaudējumu klubam “Vaiņode” sarūpēja viena no turnīra tabulas augšgala komandām “Jūrmalas sports”, kas Vaiņodē mača pēdējās sekundēs izrāva uzvaru ar 28:27 (12:12).

Vaiņodniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt komandas uzbrukuma līderis Andis Grundmanis, kurš atgūstas pēc savainojuma, kurā iedzīvojās pēc Dobeles “Tenax” spēlētāju rupjības iepriekšējā mačā. Iespējams, tieši komandas uzbrukuma līdera mūsējiem pietrūka mača sākumā, kad komanda ilgi nevarēja gūt vārtus. Ierasts, ka Andis, kuru šajā spēlē sekmīgi aizstāja Artūrs Auders, pirmajās minūtēs piešaujas sāncenšu cietokšņa iekarošanai. Tomēr arī komandas līdera prombūtnē “Vaiņode” parādīja, ka ir spēcīga komanda, un līdz pat mača izskaņai pretendēja vismaz uz neizšķirtu.

“Kā jau vienmēr cīņās pret turnīra līderiem, spēles sākums mums padevās nervozs,” atzīst vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus. Tiesa, arī viesiem ilgi neveicās ar vārtu gūšanu, un rezultāts tika atklāts tikai 7. minūtē, kad “Jūrmalas sports” izvirzījās vadībā, bet 8. minūtē precīzs raidījums beidzot padevās arī mājiniekiem. Cīņas pirmā daļa tomēr pagāja viesu zīmē – 19. minūtē viņi bija vadībā ar 10:4. Iespējams, “Jūrmalas sporta” pārsvars būtu mazāks, bet laukuma saimnieki divreiz, izpildot soda metienus, trāpīja pa vārtu stabu. Tad gan “Vaiņode” attapās, ļoti aktīvi savējos atbalstīja skatītāji, kuriem komanda saka lielu paldies par līdzi jušanu. Pēdējās desmit minūtēs mūsējie veica izrāvienu ar 8:2 un puslaiku pabeidza neizšķirti 12:12.

Sekmīgais pirmais puslaiks mūsējiem viesa cerības, ka šo spēli, tā teikt, ir izredzes aizķert. Neilgi pēc pārtraukuma mājinieki izvirzījās vadībā ar 16:14, bet sekoja pāris kļūdu, un viesi rezultātu izlīdzināja. Kopumā otrais puslaiks aizritēja kā pa viļņiem. Vadībā pamīšus bija abas komandas, bet cīņas atrisinājums bija spēles galotnē. Pēdējā minūtē ar 27:26 vadībā bija viesi, bet vaiņodnieki aptuveni pusminūti līdz mača beigām panāca neizšķirtu. Viesu galvenais treneris Jānis Valeiko pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai sagatavotu pēdējo uzbrukumu. Mūsējie gan cieši sedza Arti Laganovski, tomēr viņam izdevās realizēt sarežģītu uzbrukumu no labās malas, ko trīs sekundes līdz spēles beigām noslēdza ar metienu tālajā augšējā stūrī. Spēlē pret pagājušās sezonas Latvijas virslīgas bronzas medaļniekiem rezultatīvākais HK “Vaiņode” spēlētājs bija Oskars Pāvils ar 7 gūtiem vārtiem.

Sestdien, 12. februārī, “Vaiņode” izbraukumā tiksies ar komandu “RVR”, bet nākamo mājas spēli aizvadīs 27. februārī pulksten 13 pret HK “ASK”. Z. Mickus prognozē, ka uz februāra pēdējo maču ierindā varētu atgriezties A. Grundmanis.