Ņikita Duinovs kļūst par Latvijas čempionu

25.01.2018 07:05

Rīgas Hanzas vidusskolā norisinājās Latvijas atklātais džudo čempionāts. Vienlaikus turpat tika sadalītas medaļas arī U18 vecuma grupā. Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņi ieguva vienu titulu pieaugušo konkurencē un reizi triumfēja U18 vecuma grupā.

Latvijas čempionātā piedalījās 22 klubi un 124 džudisti, savukārt Liepāju pārstāvēja 12 sportisti. Svara kategorijā līdz 81 kilogramam LKSS pārstāvis Ņikita Duinovs pārliecinoši aizvadīja cīņas apakšgrupā, bet finālā uzvarēja Denisu Aņiščenko no kluba “Lido”. Duinovs ikdienā studē Rīgā, tāpēc papildus treniņiem Liepājā viņš savas prasmes pilnveido arī klubā “Kyodai”.

Vēl viens no Liepājas džudo līderiem Artjoms Galaktionovs svara kategorijā līdz 73 kilogramiem ierindojās tikai 4. vietā. Treneris Vaclavs Jaževičs nebija sevišķi skarbs, jo, lai gan bija cerēts uz medaļu, tomēr Galaktionovs vēl ir junioru vecumā un šoreiz tika izmēģināts startēt vienu svara kategoriju augstāk.

Vienīgo medaļu sieviešu konkurencē Liepājai izcīnīja Karīna Beķere, kura ierindojās 3. vietā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem.

U18 vecuma grupā svara kategorijā līdz 81 kilogramam triumfēja Daniels Kuļišs, kurš finālā pārspēja Robertu Vitiņu no Bondarenko džudo skolas.

Kopumā Latvijas pieaugušo un U18 čempionātā “Lido” sportisti uzvarēja piecās svara kategorijās.

Liepājas džudo treneris Jaževičs, analizējot savu sportistu veikumu, izteica sāpi, ka labākie pilsētas cīkstoņi jau ir sasnieguši augstākās meistarības grupu, kurā viņi var atrasties tikai trīs gadus. Pēc šī laika džudistiem jāmeklē iespējas pārstāvēt kādu privātu klubu vai jādarbojas individuāli. Sakarā ar to, ka Liepājā nopietnā līmenī nav neviena privāta džudo kluba, tad vienīgais risinājums ir pārcelties uz citu pilsētu, kur iespējams turpināt treniņu procesu.

Jau šīs nedēļas nogalē Rīgā norisināsies Baltijas kadetu džudo čempionāts, bet 3. februārī Vsevoloda Zeļonija sporta skolā notiks Latvijas U21 čempionāts.