Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

No Aizputes līdz Grozovai

13.04.2007 18:40

0

Liepājas šahisti ir piedalījušies pasaules un Eiropas čempionātu atlases sacensībās, kas norisinājās Rīgā. Tiesības piedalīties kādā no starptautiskajiem mačiem izcīnīja tikai Ritvars Reimanis. U–18 vecuma grupā Liepājas Kompleksās sporta skolas šahistus pārstāvēja vienīgi Arkādijs Kovaļevskis, kurš 10 sportistu konkurencē ar deviņās kārtās izcīnītajiem 4 punktiem ierindojās 7.vietā. Veiksmīgākas liepājniekiem bija sacensības U–16 vecuma grupā, kurā piedalījās trīs Liepājas Kompleksās sporta skolas sportisti.

Ranga līderis desmit jauno šahistu vidū bija meistarkandidāts Ritvars Reimanis, kurš ar 7,5 punktiem no 9 tomēr palika otrais, un atkarībā no tā, kurp braukt izvēlēsies uzvarētājs, Ritvars dosies vai nu uz Pasaules čempionātu jauniešiem, kas novembrī notiks Turcijā, vai arī uz Eiropas čempionātu Serbijā, kas norisināsies septembrī. Vēl divi mūsējie – Aleksandrs Černogorovs un Jānis Veits – ar izcīnītajiem trīs punktiem ierindojās attiecīgi septītajā un astotajā vietā.

Uzreiz pēc sacensībām Rīgā trīs liepājnieki – Vadims Daškevičs, R.Reimanis un J.Veits devās uz Lieldienu sacensībām Grozovas pilsētā Polijā, kurās labākais rezultāts bija V.Daškevičam – 6 punkti no 9 iespējamajiem un 5.vieta 41 dalībnieka konkurencē. Ritvars un Jānis attiecīgi ar 4 un 3 punktiem ierindojās …. vietā.

Liepājnieki visai sekmīgi piedalījušies Lieldienu turnīrā Aizputē. Kopvērtējumā Āris Ozoliņš izcīnīja 3.vietu, jauniešu vērtējumā uzvarēja Aleksandrs Černogorovs, bet Pauls Vasilis bija otrais, 3.vietu dāmu vērtējumā izcīnīja Valentīna Vainovska, bet Kristīne Neilande bija labākā starp jaunietēm. Savukārt Nacionālo bruņoto spēku čempionātā liepājnieks Gundars Meiers ar 8 punktiem no 9 iespējamajiem izcīnīja 2.vietu.