Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

No Kuldīgas līdz Narvai

30.10.2007 20:33

0

Oktobrī vairākās nozīmīgās sacensībās, arī Latvijas izlases sastāvā, ir piedalījušies Liepājas jaunie šahisti. Vispirms liepājnieki devās uz savu iecienīto sacensību vietu Kuldīgu, kurā trīs mūsu pilsētas komandas piedalījās tradicionālajā Rumbas kausa izcīņā. Vislabāk no mūsējiem veicās komandai “Vējš”, kas 19 vienību konkurencē ierindojās 5.vietā.

Jau augstāka līmeņa sacensības bija Latvijas skolēnu čempionāts šahā, kurā, izcīnot 1.vietu, savu ranga līdera statusu apliecināja liepājnieks Ritvars Reimanis. Citiem mūsu Kompleksās sporta skolas audzēkņiem gan tik labi neveicās – Aleksandrs Černogorovs ierindojās 18., Pauls Vasilis 26., Aršaks Papikjans 32., bet Jānis Sēlis – 51.vietā.

Skolēnu brīvlaika nedēļas pēdējās dienās Dobelē norisinājās tradicionālās “Prāta spēlēs”, kurās Liepāju pārstāvēja 19 šahistu. Vislabāk no mūsējiem atkal veicās Ritvaram Reimanim, kas, tikai par puspunktu atpaliekot no Matīsa Mustapa, izcīnīja 2.vietu. Sekmīgi startēja arī Nika Stepanova, kas izcīnīja 1.vietu jaunietēm.

Savukārt Narvā norisinājās starptautiskās sacensības ar sešu komandu līdzdalību. Katrā vienībā piedalījās pieci puiši un piecas meitenes vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Vienīgajam Liepājas pārstāvim Ritvaram Reimanim pārāk labi neveicās – tikai 5.vieta savā vecuma grupā, tomēr kopvērtējumā Latvijas izlase, trešo reizi piedaloties šajās sacensībās, izcīnīja savu augstāko – 3.vietu.