Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

No Lielezera uz pasaules čempionātu

No Lielezera uz pasaules čempionātu
Foto: Publicitātes
07.08.2017 07:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Limbažos, Lielezerā, noskaidroti Latvijas čempioni smaiļošanā un kanoe airēšanā. Vienlaikus šī bija atlase dalībai pasaules čempionātā, kurš augusta beigās norisināsies Čehijā. Liepājas airētāji Aivis Tints un Gatis Pranks, startējot sarežģītos laika apstākļos, mājup atveda divas zelta godalgas.

C-1 laivu klasē 1000 metru distancē startēja Aivis Tints un ar rezultātu 4 minūtes 10,3 sekundes izcīnīja Latvijas čempiona titulu olimpiskajā distancē, kā arī ieguva tiesības piedalīties pasaules čempionātā, kurš no 24. līdz 27. augustam norisināsies Čehijā. 2. vietā ar rezultātu 4 minūtes 12,6 sekundes palika Dagnis Iļjins, bet 3. vietu ar rezultātu 4 minūtes 14,6 sekundes izcīnīja Roberts Lagzdiņš.

Pēc sacensībām Aivis Tints atzīmēja, ka airētājiem bijuši skarbi laika apstākļi, bet viņš tos ir pieņēmis, un neviens šķībs vai greizs īriens distances laikā nav bijis. Par to, ka būs slikti laika apstākļi, neviens neesot brīnījies, jo Limbažos tā esot normāla parādība. Gatis Pranks vieniniekos nestartēja, jo viņam šādi vēji neesot pa prātam. Tints piebilda, ka īpaši grūti airēt bija tiem, kas to dara no labās puses.

Savukārt C-2 laivu klasē Aivis Tints un Gatis Pranks savus tuvākos sāncenšus no Jelgavas un “Rīdzenes” apsteidza gana pārliecinoši. Uzvarētāju laiks bija 3 minūtes un 55 sekundes, bet 2. vietas laiks bija 4 minūtes un 6,90 sekundes. Kā atzina Tints, tad divniekos visa distance no sākuma līdz beigām tika aizvadīta pārliecinoši. Aivis sacīja, ka bija atstājis pietiekamas spēka rezerves pēc vieninieku mačiem, kā arī no mugurpuses sajutis Gata Pranka lielu enerģijas un spēka potenciālu.

Tints piepilda, ka sakarā ar to, ka ceļazīmes uz pasaules čempionātu ir izcīnītas divās distancēs, viņš piedāvājis vieniniekos startēt Dagnim Iļjinam. Ja viņš atteiksies, tad, visticamāk, Tints startēs divās distancēs. Līdz pasaules čempionātam sacensībās piedalīties vairs nav paredzēts, un mūsu airētāji galvenokārt pieslīpēs airēšanas tehnikas nianses.

Aivis atzīmēja, ka no olimpiskās programmas būs izņemta 200 metru distance, kas nozīmē, ka 1000 metros konkurence tikai pieaugs.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli